تبلیغات
اسامی نهایی شرکت کنندگان در سومین رقابت رصدی صوفی
ارسال در: 1388/05/24-00:00
اسامی نهایی شرکت کنندگان در سومین رقابت رصدی صوفی از سوی انجمن نجوم ایران - شاخه آماتوری در قالب اطلاعیه شماره 4 اعلام شد.

 

اسامی نهایی شرکت کنندگان در سومین رقابت رصدی صوفی

 

 

اسامی نهایی شرکت کنندگان در سومین رقابت رصدی صوفی از سوی انجمن نجوم ایران - شاخه آماتوری در قالب اطلاعیه شماره 4 اعلام شد.

 

 

زمان و مکان برگزاری سومین رقابت رصدی صوفی

 

زمان: غروب سه شنبه 27/5/88

مکان برگزاری: استان فارس، شهرستان پاسارگاد، محوطه باستانی پاسارگاد.

عرض و طول جغرافیایی رصدگاه در پاسارگاد به ترتیب عبارت است از: 33˚ 12’ 10.4’’ شمالی و ˚ 10’ 32’’53 شرقی. ارتفاع از سطح دریا در سه قلعه 1867 متر است.

 

پیش بینی های هواشناسی در شب برگزاری رقابت تا لحظه نگارش این سطور حاکی از آسمان صاف تا کمی ابری در شب برگزاری رقابت است و دمای هوا در شب برگزاری رقابت به حداقل 22 درجه خواهد رسید. ولی کماکان همراه داشتن مختصری لباس گرم برای مقابله با سرمای احتمالی هوا در ساعات پایانی شب الزامی است. برای دیدن آخرین وضعیت هواشناسی شهرستان پاسارگاد اینجا کلیک کنید.

 

تذکر: در صورت ابری بودن آسمان در شب سه سه شنبه 27 مرداد، برگزاری رقابت به شب چهارشنبه 28 مرداد موکول خواهد شد.

 

 

زمان و نشانی محل پذیرش شرکت کنندگان در سعادت شهر

 

شرکت کنندگان در سومین رقابت رصدی صوفی از ساعت 9 صبح روز دوشنبه 26/5/88 در پردیس مرکز آموزش کشاورزی علی آباد کمین در سعادت شهر فارس پذیرش شده و در خوابگاه دانشجویی این مرکز اسکان خواهند یافت.

 

نشانی مرکز آموزش کشاورزی علی آباد کمین:

 

 

لازم به ذکر است که همکاران دبیرخانه سومین رقابت صوفی در سعادت شهر از صبح روز دوشنبه، 26 مرداد از محل پلیس راه سعادت شهر، آماده راهنمایی شرکت کنندگان در سومین رقابت صوفی خواهند بود.

 

در شب رقابت برق منطقه به کلی قطع خواهد شد و در این حالت حد قدر آسمان حدود 6 خواهد بود.

 

تهیه فهرست برای ترتیب رصد اجرام صوفی بر عهده شرکت کنندگان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

کارگاه آموزشی سومین رقابت رصدی صوفی

 

در سومین رقابت صوفی برای نخستین بار یک کارگاه نیم روزه از صبح روز سه شنبه 27/5/88 در سالن کانون سعادت شهر برگزار می شود و در طی آن سخنرانان به ارائه کارگاه هایی با موضوعات مرتبط با نجوم آماتوری خواهند پرداخت:

 

 

موضوع های کارگاه                                                                                            سخنران

 

راه و روش ساخت تلسکوپ در نجوم آماتوری                                                             دکتر نعمت الله ریاضی

 

استفاده از ثبت تصویری، برای یافتن پارامترهای یک ماهواره یا شهاب                             محمد نیلفروشان

 

ارائه روش جدید آماتوری برای سنجش تاریکی آسمان در یافتن رصدگاه   های مناسب       ندا قاسمی

 

آشنایی با علوم شهروندی و مشارکت در آن                                                              محمدجواد ترابی

 

راه و روش رصد ستاره های متغیر در همکاری با AAVSO                                              کاظم کوکرم

 

راه و روش طراحی از اجرام اعماق آسمان در نجوم آماتوری                                           احمد کریمی

 

شگردهاي جادويي پردازش تصویر در عکاسی دیجیتال از اعماق آسمان                          امیرحسین ابوالفتح

 

مقایسه نجوم آماتوری در ایران با کشورهای دیگر جهان: برتری ها و کاستی ها                بابک امین تفرشی

 

 

 

 

 

نکته ها و توصیه های ضروری به شرکت کنندگان

 

1.       تمام جابجایی ها و برنامه های گروه با نظر و تحت فرمان پیشاهنگ گروه (آقای نجفی) انجام خواهد شد. تکروی در برنامه ای که در ابعاد ملی برگزار می شود جایی ندارد و با خاطیان برخورد شده و از دور رقابت کنار گذارده خواهند شد.

 

2.       هیچ یک از افراد حاضر در برنامه مجاز به استعمال هر شکل از  دخانیات در ملاء عام نیست و به پیشاهنگ ها و داوران دستور اکید داده شده تا خاطیان را از دور رقابت خارج کنند. این چنین افرادی در برنامه های آتی که شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران برگزار می کند جایی نخواهند داشت.

 

3.       ابزار رصدی (شامل تلسکوپ یا دوربین دوچشمی) بایستی از نظر اپتیکی سالم و با کیفیت لازم باشد.

 

4.       اطلس آسمان از هر نوع که فکر می کنید به آن نیاز خواهید داشت، همراه داشته باشید.

 

5.       چراغ قوه همراه با باتری اضافه (فقط با نور قرمز) را فراموش نکنید. افرادی که از چراغ قوه با نور شدید استفاده کنند به دلیل مزاحمت برای رصدگران دیگر از دور مسابقه حذف می شوند.

 

6.       هیچ یک از حاضران در برنامه مجاز نیستند از وسایل تولید کننده نور و یا صدا (همچون لیزرهای سبز و قرمز، لپ تاپ، چراغ قوه با نور شدید، واکمن و رادیو و...) به نحوی استفاده کنند که موجب آزار اطرافیان باشد. در صورت مشاهده، پیشاهنگ های گروه وسیله مذکور را ضبط خواهند نمود.

 

7.       با توجه به احتمال برودت نسبی هوا و کاهش انرژی شرکت کنندگان پس از نیمه شب، همراه داشتن لباس گرم ضروری است.

 

8.       برای پیاده روی و بازدید های پیش بینی شده در مکان های باستانی به لوازم زیر نیاز خواهید داشت: عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب، کفش مناسب پیاده روی و کلاه آفتاب گیر.

 

9.       توصیه می شود شرکت کنندگان در صورت سفر زمینی به سعادت شهر، در طی سفر از غذاهایی که ماندگاری زیاد دارند و در مجاورت گرمای هوا فاسد نمی شوند (غذاهای کنسروی) استفاده کنند و یا غذا را در رستوران های معتبر و شناخته شده بین راه صرف نمایند.

 

10.   توجه داشته باشید که برای حضور موفق در رقابت صوفی به انرژی زیادی نیاز دارید. از این رو لازم است که در روزهای منتهی به رقابت وضع تغذیه مناسبی داشته باشید و به اندازه کافی مایعات مصرف کنید.

 

11.   فراموش نکنید که پس از رسیدن به سعادت شهر در روز دوشنبه 26 مرداد تا عصر همین روز فرصت کافی برای استراحت پیش از آغاز مراسم افتتاحیه دارید. همچنین لازم است که دوشنبه شب به خوبی بخوابید تا روز سه شنبه در سخنرانی های متنوع در نظر گرفته شده برای کارگاه شاداب باشید و پس از آن بتوانید به دور از خواب آلودگی و خستگی در رقابت شرکت کنید.

 

12.   با توجه به تجربه رقابت های قبلی به نظر می رسد بسیاری از رصدگران در جستجوی اجرام اعماق آسمان بسیار توانا هستند، ولی در عین حال آگاهی برخی از آنان آگاهی کمی از آنچه رصد می‌کنند دارند. از این رو در رقابت امسال در حین رصد دانش افراد درباره نجوم مشاهده‌ای نیز محک زده می‌شود. این معیار نیز پس از شمارش تعداد اجرام رصد شده، برای تعیین قطعی برندگان در اولویت دوم است.

 

13.   رصدگران بهتر است با مراجعه به نقشه های آسمان، نرم افزارهای آسمان نما، و مقاله راهنما در نجوم شماره 161 ترتیب اجرام رصدی آن شب را برای خود مشخص و نقشه های راهنما را برای شب رقابت آماده کنند.

 

14.   لازم به ذكر است فهرست تكميلي اجرام رقابت صوفي در روز برگزاري رقابت، ارائه خواهد شد.

 

 

 

 

چگونگی سفر زمینی به شیراز:

 

اتوبوس‌هاي تدارك ديده شده از سوي كميته برگزاري رقابت‌ها از تهران و از محل دفتر انجمن نجوم ايران به سوي سعادت شهر رهسپار خواهد شد.

  • اتوبوس‌هاي تدارك ديده شده براي اين منظور، در ساعت 20 عصر روز يك شنبه 25 مرداد ماه از محل ترمینال بیهقی به سوی سعادت شهر حرکت خواهد کرد و در طی مسیر خود از مبداء تهران از شهرهای قم، کاشان، اصفهان عبور خواهد کرد.

 

  • هزینه سفر با این اتوبوس جداگانه دریافت خواهد شد. همچنين هزينه صرف غذا و صبحانه در بين راه (در مسير رفت و برگشت از تهران به پاسارگاد) بر عهده خود شركت كنندگان است. اما هزینه اسکان، غذا و کلیه نقل و انتقالات به مدت 4 روز در پاسارگاد و شیراز، چه برای شرکت در رقابت و چه برای بازدید و گردشگری در استان بر عهده حامیان و برگزار کنندگان سومین رقابت صوفی خواهد بود.

 

  • به آن دسته از شركت كنندگاني كه در شهر‌ها و استان‌هاي نزديك به تهران سكونت دارند و مايل به سفر زميني و همراهي با كاروان اعزامي از تهران هستند،‌ توصيه مي‌شود زمان رسيدن به تهران را بعد از ظهر (حدود ساعت 17 الي 18) يكشنبه 25 مرداد تنظيم نمايند. تا وقفه طولاني بين رسيدن به تهران و سپس حركت از تهران به سوي سعادت شهر ايجاد نشود تا با مشكلات كمتري در اين خصوص مواجه شوند.

 

  • شرکت کنندگانی که مایلند با این اتوبوس از تهران به سعادت شهر سفر کنند و همچنين شرکت کنندگاني كه خود در شهر‌هاي ياد شده در مسير حركت اين اتوبوس هستند و يا به آن شهر‌ها نزديك‌تر هستند، مي‌توانند از این شهرهاي ياد شده نیز به کاروان اعزامی از تهران ملحق شوند. بدين منظور براي هماهنگي بيشتر و كسب اطلاع از جزئیات سفر، با شماره 09329351581 (خانم مبرا) تماس بگیرند.

 

 

تلفن تماس با پیشاهنگ نهمین ماراتن مسیه ایران  (فقط برای مواقع اضطراری)

شرکت کنندگان در تمام مدت برگزاری رقابت صوفی از آغاز تا به انتها، در صورت بروز هر گونه مشکل اضطراری و فوری می توانند با آقای هومن نجفی با شماره زیر در تماس باشند: 09122023017

 

 

 

 

 

 

ثبت نام نهایی چگونه انجام شده است؟

 

شرکت کننده برای ثبت نام قطعی می بایست پیش از این مبلغ ثبت نام خود را به شماره حساب انجمن نجوم ایران در اطلاعیه قبلی واریز و اسکن رسید بانکی را به نشانی الکترونیک sufi.competition@gmail.com ارسال کرده باشد.

 

پذیرش نهایی فقط با توجه به موارد زیر صورت می گیرد:

 اطلاعات ارائه شده در فرم اینترنتی که رصدگر پر کرده است درست و مطابق واقعیت باشد. 

شرکت کننده در هنگام پذیرش در سعادت شهر اصل رسید بانکی خود را به همکاران اجرایی برنامه ارائه کند.

 

 

 

 

 

میهمانان ویژه و پوشش خبری سومین رقابت رصدی صوفی

 

میهمانان ویژه حاضر در این رقابت عبارت خواهند بود از:

  • استاندار محترم فارس
  • فرماندار محترم شيراز
  • فرماندار محترم پاسارگاد
  • نماينده محترم مجلس شهرستان پاسارگاد
  • شهردار محترم پاسارگاد
  • رئيس و اعضاي شوراي شهر پاسارگاد

 

و برخی مقامات سیاسی- اجرایی دیگر.

 

همین طور متخصصان طبیعت گردی، خبرنگاران و عکاسان چند رسانه از جمله خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری مهر، خبرگزاری موج، خبرگزاری میراث، برنامه تلویزیونی آسمان شب از شبکه چهار سیما، باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه اعتماد، روزنامه جام جم، ماهنامه دانشگر، ماهنامه صنایع هوافضا، ماهنامه نجوم، پایگاه اطلاع رسانی آسمان پارس و گروه های خبری از روزنامه های محلی و صدا و سیمای استان فارس _ مرکز شیراز شرکت‌کنندگان را همراهی می‌کنند.

 

 

 

حامیان سومین رقابت رصدی صوفی

 

با توجه به اینکه هزینه‌های برگزاری سومین رقابت صوفی چند برابر بیش از مبلغی است که از حق ثبت نام در این برنامه فراهم می‌شود، حامیانی از گروهها و موسسات مستقل و ارگانهای دولتی، انجمن نجوم ایران - شاخه آماتوری را در تهیه امکانات فنی و اجرایی این برنامه یاری می‌کنند.

 

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

شورای اسلامی شهرستان پاسارگاد

فرمانداری شهرستان پاسارگاد

شهرداری پاسارگاد

مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی  (CISSC)

سازمان ملی جوانان – استان تهران

انجمن صلح آسمانی

پروژه ویژه صلح ستارگان در سال جهانی نجوم (StarPeace)

برنامه تلویزیونی آسمان شب، شبکه چهارسیما

انجمن نجوم پاسارگاد

دانشگاه جامع علمی – کاربردی شهرستان پاسارگاد

دانشگاه آزاد اسلامی، واحد مرودشت

مرکز آموزش کشاورزی پردیس علی آباد کمین

جمعیت هلال احمر استان فارس

فروشگاه ایران اپتیک

موسسه آسمان و طبیعت پارس

ماهنامه دانشگر

ماهنامه صنایع هوافضا 

ماهنامه نجوم

 

 

 

 

 

 

سخن پایانی

 

موفقیت برگزاری سومین رقابت صوفی وابسته به نظم گروهی و همکاری با گروه برگزار کننده است. برای اجرای منظم برنامه ها به همکاری صمیمانه تک تک شرکت کنندگان نیاز است تا شب بی نظیری به یاد بماند. رعایت پاکیزگی و  قوانین حضور در یک منطقه باستانی که در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد بسیار مهم است. رصدگران تدارک یک شب رصدی تمام عیار را به  درستی ببینند، ابزار رصدی خود را از پیش کنترل کنند(در صورتی که تصویر ابزار رصدی بیش از حد نا واضح باشد سبب اختلال در برنامه و کار داور آن گروه می شود).

 

سومین رقابت صوفی با هدف نهایی و آرمانی گرد هم آمدن بهترین رصدگران اعماق آسمان از ایران و دیگر کشورهای جهان در یک شب رصدی و زیر آسمان پر ستاره، همان چیزی که  همه ما را دلباخته خود کرده است برگزار می شود.

پر واضح است که رقابت مسالمت آمیز در چنین برنامه ای، بهانه ای است برای با هم بودن، ایجاد ارتباط میان منجمان آماتور باتجربه و محک زدن توانایی های رصدی هر شرکت کننده برای خود او.

 

                                                                                                            با آرزوی موفقیت

دبیرخانه سومین رقابت رصدی صوفی

 

 

 

 

 

اسامی داوران و کادر پیشاهنگی و اجرایی و امدادی در نهمین ماراتن مسیه‌ ایران

 

فهرست نهایی شرکت کنندگان در نهمین ماراتن مسیه ایران

 

برنامه کاری و زمان بندی سومین رقابت صوفی در سعادت شهر فارس

 
 

 

توجه: برای دریافت  سه فایل بالا نیاز دارید به نرم افزارAdobe Reader 

 اگر پیش از این آن را روی رایانه خود نصب نکرده اید، برای دریافت رایگان این نرم افزار، اینجا کلیک کنید.

 

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید