تبلیغات
دیسکاوری آماده اتصال به ایستگاه بین المللی فضایی است
ارسال در: 1388/06/09-00:00
در جریان اولین روز کامل در فضا در خارج از دیسکاوری فضانوردان سیستم حفاظت گرمایی آن و همچنان لباس های فضایی را به خوبی بررسی نمودند و آماده وصل شدن به ایستگاه بین المللی فضایی شدند.

یونس بخشی

بعد از بررسی پوشش حرارتی، خدمه دیسکاوری آماده وصل شدن به ایستگاه فضایی اند.

 

در جریان اولین روز کامل در فضا در خارج از دیسکاوری فضانوردان سیستم حفاظت گرمایی آن و همچنان لباس های فضایی را به خوبی بررسی نمودند و آماده وصل شدن با ایستگاه بین المللی فضایی شدند.

 

قرار است شاتل "دیسکاوری" به فرماندهی ریک سترکو در ساعت 8 و 3 دقیقه یکشنبه به ایستگاه فضایی وصل شود.

 

فضانورد آقای کیوین فورد و متخصص پرواز آقای پاتریک فورستر و همچنان جوزه هرناندس با استفاده از سیستم حسگر طویل مداری 50 فوتی وصل شده به بازوی روباتیک شاتل، بال راست و کلاهک دماغه و همچنان بال چپ شاتل را بررسی کنند.

 

 

متخصصین پرواز آقای دانی اولیواز، کریستر فوگلسانگ و نیکول ستوت یک بررسی دو ساعته از لباس های فضایی را که قرار است در جریان سه راه پیمایی فضایی پلان شده برای مرحله وصل شدن مأموریت استفاده شود انجام دادند.

 

آمادگی ها برای وصل شدن باقی مانده وقت روز کاری خدمه را دربر گرفت. خدمه نامبرده تجهیزاتی را که برای عملیاتهای پاتوق یا ملاقات استفاده میشود، بررسی نمود.      

دیسکاوری بلاخره به فضا پرتاب شد

شاتل "ديسكاوري" سرانجام پس از سه نوبت تاخير بامداد شنبه از مركز فضايي كندي به مقصد ايستگاه فضايي بين‌المللي پرتاب شد و ماموريت خود را آغاز كرد

ديسكاوري در آسمان تاريك در ساعت 11:59 جمعه شب - به وقت محلي آمريكا.

طبق آخرين برنامه‌ريزي‌ از زمين بلند شد و درست چند دقيقه بعد از پرتاب به مدار رسيد.  شاتل و هفت خدمه آن قرار است تجهيزاتي را شامل يك تخته خواب، يك دستگاه تردميل، يك فريزر، غذا و ساير لوازم و  تداركات را به ايستگاه فضايي تحويل دهد.

همچنين نيكل استوت، فضانورد آمريكايي به عنوان جديدترين عضو ايستگاه فضايی قرار است در اين سفر جايگزين تيم كوپرا، مهندس و محقق آمريكايي شود. كوپرا از جولای گذشته در ايستگاه فضايی ساكن بوده و با ديسكاوری  به زمين باز خواهد گشت. فرماندهی اين گروه از خدمه شاتل بر عهده ريك استوركف گذاشته شده است. بر اساس اين گزارش دو فضانورد از اين تيم برای انجام سه پياده‌روی فضايی هر كدام به مدت شش و نيم ساعت تعيين شده‌اند. اين عمليات 13 روزه چهارمين ماموريت از پنج ماموريت برنامه‌ريزی‌ شده برای سال جاری است. گفتنی است، ماموريت پنجم در ماه نوامبر انجام خواهد شد.

 

انیمیشنی از نحوه پرتاب شاتل ها

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید