تبلیغات
آیا لکه های خورشیدی ناپدید می شوند ؟
ارسال در: 1388/06/02-00:00
لکه های خورشیدی از زمینه های مغناطیسه تشکیل می شوند . در مفهوم کلی ، فلک لکه های خورشیدی مدنظر ستاره شناسان . . .

بنیامین پیری

لکه های خورشیدی از زمینه های مغناطیسه تشکیل می شوند . در مفهوم کلی ، فلک لکه های خورشیدی مدنظر ستاره شناسان نیست ولی در تحقیقات نوین می توان به این موضوع اشاره کرد که زمینه های مغناطیسه قوی نسبتا بصورت تاریک و تیره پدیدار می شوند . این موضع مانع از جریان بالای حرارتی از ژرفای آتشین خورشید می شود . بنابراین پیش بینی می شود میان قسمت های مغناطیسه خورشید ، لکه ای ظاهر نشود .

با تحلیل این موضوع می توان نمودار زیر را با کمی تلاش  ترسیم نمود :

 http://www.spaceweather.com/swpod2009/22aug09/penn1_strip.jpg

Bill Livingston و Matt Penn از رصدخانه بین المللی خورشیدی در Tucson آریزونا با این موضوع موافقت کرده اند که زمینه های مغناطیسه لکله های خورشیدی روبه کاهش هستند . این دو ستاره شناس براساس شواهدی که با تحقیق بر روی زمینه های مغناطیسه لکه های خورشیدی ظاهر شده بر روی خورشید از سال 1992 تا کنون بدست آورده اند ، بر روی این موضوع مهر تائید می زنند .

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید