تبلیغات
یک هفته دو سایت
ارسال در: 1383/05/22-00:00
این هفته وارد سومین سال تاسیس سایت پارس اسکای شدیم.  20 مرداد ماه سر آغاز فعالیت این سایت بود.

این هفته وارد سومین سال تاسیس سایت پارس اسکای شدیم.  20 مرداد ماه سر آغاز فعالیت این سایت بود.

20 مرداد ماه ورود به سومین سال راه اندازی پارس اسکای است. نیمه اول سال 1381 این سایت با همکاری تعدادی از علاقمندان به آسمان و زیباییهای آن تاسیس و در 20 مرداد ماه این سال رسما فعالیت خود را شروع کرد. از اول تاسیس بنا داشتیم تا به اطلاع رسانی دقیق - صحیح و سریع بپردازیم . با کمک تمامی کسانی که در این مدت به یاری ما شتافتند تقریبا موفق بودیم. و به میزان مفیدی به اهدافی که از پیش تعیین شده بود رسیدیم. و خداوند را شکر گزاریم که نیرو و توان این کار را برایمان فراهم کرد.

 نشان این سایت نماد انسانی است از تمدن عظیم و کهن ایرانی. امیدواریم ایران در عصر حاضر گوشه ای از آن تمدن و پیشرفت را  بدست آورد.

 مرجعیت خبری و علمی این سایت برای اکثر خبرگزاری ها و رسانه های صوتی - تصویری و انتشاراتی داخلی و خارجی بدون حمایت دوستداران نجوم و علاقمندان به آن میسر نمیشد. انجام نو آوری ها و ایجاد مکانی برای تبادل اطلاعات به عنوان بزرگترین جمع مجازی علاقمندان به نجوم د ایران - در حالی که جامعه نجوم ایران به پیشرفت خوب خود در سطح نجوم آماتوری ادامه میدهد, باعث افتخار ما و همه همکاران است.بخشی از جامعه نجوم ایران سر فصلی جدید را با شروع جریانی از علاقمندان که بدون در نظر گرفتن مسائل حاشیه ای که مختص بعضی از بزرگان نجوم  و شناخته شدگان است شروع کرده اند. البته از یاد نمیبریم بزرگانی را که با تلاش شبانه روزی خود بدون هیچ چشمداشتی - چراغ نجوم ایران را روشن نگه داشته و میدارند. کسانی که در جای جای ایران و در شهر های کوچک و بزرگ با امکا نات یا بدون آن در جهت پیشرفت هموطنان خود قدم بر میدارند.

 در این جا قصد زنده کردن بعضی از مسائل بی ارزش را که باعث ضربه زدن به پیشرفت علمی کشور در این زمینه شده است را نداریم و کار های بسی بزرگ را که مدعیان در حال انجام آن هستند را به آنها واگذار میکنیم. امیدواریم تا این عزیزان به پشیرفت های خود در نجوم حرفه ای ایران و همینطور تصمیم گیرندگان نجوم آماتوری ایران ادامه دهند. شاید گوشه ای از این پیشرفت نصیب علاقمندان پرشور نجوم ایران نیز بشود.

از همه دوستان و حامیان فکری و معنوی این سایت صمیمانه سپاسگذاریم. همکارانی که در بخش های مختلف در این مدت پشتیبانان واقعی سایت بوده اند. در اینجا لازم است بعضی همکارانی که در قسمتهای مختلف یاری کننده این سایت بوده اند را معرفی کنیم.

 تعدادی از دوستان و همکاران در زمان پخش زنده گذر تاریخی زهره - تعداد زیادی از دوستان در این عکس حضور ندارند. از هعمه آنها به سبب نبودن عکس پوزش می طلبیم.

آقای مسعود کمیلی مسول بخش خبر سایت (فارسی و انگلیسی)به همراه آقایان و خانمها : هاشم سیماب و سعید معدلی از گروه نجوم روجا - نعیمه نامجو خبرنگار شبکه جام جم - همدم نیکخواه از اعضا فعال سایت و همکار بخش خبر - علیرضا تیموری- محمد رحیمی - پویان شهیدی - علیرضا بوژمهرانی مدیر سایت کمان آسمانی از مرکز نجوم ادیب -مرضیه کاشف از گروه نجوم مبین - امیر حسن زاده از گروه نجوم ستاره شمال - مهدی اسحاقی - مهدی کمیلی از مرکز نجوم ادیب - شاهین جعفر زاده از گروه علمی پژوهشی IDSS - نفیسه معصوم زاده گروه نجوم رامی دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان - محدثه عظیم لو از همکاران مجله نجوم - "محمود رضا شیرین سخن - عباس محتشمی-رضا نصر - هادی بوستانی - کاوه قربانی- فواد جلیلیان - فواد نصرتی - فرهنگ وفا - سجاد حصاری - ابراهیم ویکتوری  - سید رضا منجمی مدیر مرکز ادیب - خسرو جعفری زاده - موسی زمانی مدیر رصد خانه بیرونی شیراز -   و همه دوستانی که در بخش خبر و اطلاع رسانی و بخش تبادل نظر همکاری کردند. البته نامهای دیگری به دلیل کامل نبودن و در دسترس نبودن نام و نام خانوادگی در اینجا ذکر نشده است که از این دوستان هم سپاسگذاریم.

 

تعداد نمايش صفحه :   1021003  از تاریخ 20 مرداد 1381  تا تاریخ 22 مرداد 1383

تعداد بازدید : 833000  نفر از 110 کشور  از تاریخ 15 خرداد 1381  تا تاریخ 22 مرداد 1383

تعداد اعضا : جمعا 7500 نفر در بخش اشتراک اعضا و خبرنامه  ( فارسی و انگلیسی)

این سایت تعداد 6 برنامه پخش زنده وقایع نجومی را نیز انجام داده که حدودا 300000 نفر بیینده داشته است.

تهیه دو مجموعه نرم افزاری و چند مجموعه آرشیو عکسها و اخبار مربوط به ماموریتهای فضایی.

انتشار صدها خبر مقاله . مطلب در زمینه نجوم - فیزیک و علوم مرتبط و تولید هزاران صفحه مطلب که حاصل تبادل اطلاعات بین اعضا بوده است.

 

 

 

 

 

24 مرداد ماه همچنین زمان راه اندازی یکی دیگر از سایت های موفق اطلاع رسانی در ایران است. www.Kamaneasemani.com

علاقمندانی که به مبحث رویت هلال های ماه علاقمندند با نام کمان آسمانی آشنایند. کمان آسمانی سایتی است که شما را با جدیدترین اخبار - مقالات  -  تصاویر و ... در زمینه رویت هلال ماه آشنا میکند. از کارهای مهم این سایت در این مدت اطلاع رسانی به روز و صحیح به دور از مسائل حاشیه ای است که باعث اعتبار بیش از پیش و مرجعیت  این سایت در این زمینه شده است.

آقای علیرضا بوژ مهرانی بنیانگذار و مدیر این سایت است. ایشان یکی از منجمان با سابقه و پر تلاش ایرانی است که سابقه طولانی در زمینه ترویج نجوم و کارهای آماتوری دارد. علیرضا بوژ مهرانی در حال حاضر عکاس طبیعت و آسمان -  رصد گر هلالهای ماه - عضو گروه غیر حرفه ای رویت هلال ماه در ایران و همچنین مدیر سابق و بنیان گذار مرکز نجوم ادیب در اصفهان است. ( معرفی کامل ) کمان آسمانی حاصل زحمات او و کسانی است که علاقه ای مشترک میان آنها باعث تدوام در ادامه این راه شده است. کمان آسمانی امسال وارد دومین سال فعالیت خود میشود .

 این سایت از تلاشهای ایشان برای ترویج نجوم و اطلاع رسانی خوب کمان آسمانی در زمینه رویت هلال ماه تشکر و از خداوند موفقیت در تمامی امور را خواستار است.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
الياس
1390/08/22   1:18:00 PM
باعث سربلندي ما مردم اصفهان هستي نوكر شما الياس حبيبي

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید