تبلیغات
کشف سیارک های تاریک و خطرناک در نزدیکی زمین
ارسال در: 1388/12/25-00:00
یک تلسکوپ فروسرخ فضایی چندین سیارک تاریک را کشف نموده که به شکل پنهان و مشاهده نشده در نزدیکی مدارد زمین در گردش می باشند. این سیارک ها به خاطر تیرگی و مدار کج شان تا به حال از چشم ما پنهان مانده بودند.تلسکوپ جدید سروی فروس

یونس بخشی

تلسکوپ فروسرخ فضایی WISE چندین سیارک تاریک را کشف نموده که به شکل پنهان و مشاهده نشده در نزدیکی مدارد زمین در گردش می باشند. این سیارک ها به دلیل تیرگی و مدار کج شان تا حال از بررسی پنهان مانده بودند.
تلسکوپ جدید فروسرخ میدان گسترده ناسا (WISE) که به تازگی برای نقشه برداری از تمام آسمان در طول موج فروسرخ به فضا پرتاب شده بود، اولین  جستجوی خود را  آغاز نمود.

طی شش هفته اول رصد این تلسکوپ توانست 16 سیارک را که قبلأ شناخته نشده بود در نزدیکی مدار زمین کشف کند. در مجموع 55 درصد تمام این سیارک ها کمتر از یک دهم نور خورشید را که بر آنها می تابد، بازتاب میدهند که به دلیل همین تاریکی کشف آنها توسط تلسکوپ های نور مرئی بسیار مشکل بود. یکی از این سیارک ها به سیاهی قیر  تیره است که کمتر از پنج درصد نور دریافتی از خورشید را بازتاب میدهد.

بیشتر این سیارک های تاریک در مداری سراشیب و با انحراف به سوی صفحه دایره البروج؛ یعنی صفحه ای که تمام سیارات و سیارک ها درگردش اند، در حرکت هستند. بدین معنی که تلسکوپ هاییی که بخاطر جستجوی این سیارک ها سراسر آسمان را زیر و رو میکنند، شاید متوجه چنین اجرام با مدارهای کج نشوند، زیرا این تلسکوپ ها خود بیشتر زمان خود را در این مدار میگذرانند.
خوشبختانه این سیارک های تازه کشف شده در طول موج فروسرخ به اندازه کافی درخشان و قابل دید هستند. زیرا مقدار زیاد نور خورشید را جذب میکنند و در نتیجه گرم میشوند. به خاطر همین گرما تلسکوپ (WISE) میتواند به سادگی آنها را کشف کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید