تبلیغات
گزارش برگزاري برنامه‌هاي هفته و روز نجوم در مشهد
ارسال در: 1389/02/09-00:00
خانه نجوم مشهد با همكاري انجمن نجوم مشهد، برنامه

انجمن نجوم مشهد و خانه نجوم مشهد

28 فروردين الي 3 ارديبهشت 1389

گزارش از: افروز ارزه‌گر، انجمن نجوم مشهد (www.toossky.ir)

 

خانه نجوم مشهد با همكاري انجمن نجوم مشهد، برنامه "پنجره آسماني"  را از28 فروردين ماه لغايت3 ارديبهشت 1389 به مناسبت هفته و روز نجوم در مجوعهي شهر آينده بوستان كوهسنگي برگزار كردند.

اين برنامه همراه با رصدهاي شبانه و بازديد از نمايشگاه نجوم بسيار مورد استقبال عموم مردم واقع شد.  نمايشگاه "پنجره آسماني"  شامل غرفههاي متعددي نظير غرفهي نجوم براي كودكان، لوازم اپتيكي، رؤيت هلال، نرمافزار نجومي، وسايل كمك آموزشي نجوم، كتب نجومي و عكاسي نجومي بود.

در غرفه هاي مختلف، برنامههايي نظير آموزش و آشنايي با نرم افزارهاي نجومي مانند Starry Night،Deep Space،  Our Earth و نرم افزارهاي ديگري از قبيل "دانستني هاي فضا و عالم هستي" و "كاوش در آسمان" و ... توجه علاقمندان به اين شاخه را نيز به خود جلب ميكرد.

 


 

در غرفهي رويت هلال علاوه بر توضيحات لازم در اين موضوع، ارسال تصاوير و برنامههايي براي تلفن همراه از طريق بلوتوث براي شركتكنندگان صورت مي‌پذيرفت. عكسهاي نجومي در غرفهي عكاسي نجومي نيز رهگذران را به سوي خود فرا ميخواند.

 


 

معرفي كتابهاي آموزشي و دانستني در سطحهاي مختلف، ابزاري كه نجوم را بهتر ميتوان فرا گرفت و كودكاني كه از دانستههاي خود و تصاوير ذهني از مضامين نجومي نقاشي ميكشيدند، جزئي از برنامههاي ارئه شده در اين نمايشگاه بود.

 


 

در هر غرفهاي ميشد اطلاعات كاملي دريافت نمود و گاهي پرسش و پاسخهايي شكل ميگرفت كه اشتياق و توجه مخاطبين را نشان ميداد. 

همچنين به مراكز آموزشي كه داراي گروههاي نجومي بودند مانند آموزشكده الزهرا (س) و دانشگاه غيرانتفاعي خيام نيز غرفهاي اختصاص داده شده بود.

غرفه ها  با حضور افراد با تجربه در زمينههاي مختلف به توضيح و راهنمايي شركت كنندگان در نمايشگاه ميپرداختند. غرفهي "دانشگاه خيام" با آموزشها و ارئهي مطالبي در رابطه با ساعتهاي آفتابي، ابعاد جهان، منظومه شمسي، هوافضا،صورت فلكي، سحابيها و تلسكوپ؛ و غرفه "آموزشكده الزهرا (س)" همراه با معرفي كتابهاي نجومي براي آموزش، تابلوهاي نجومي ترسيم شده توسط دانشجويان، طراحيهاي آرم نجومي و آموزش كار با تلسكوپ همراه بود.

 


 

در فضاي نمايشگاه، نمايشي از تصاوير عالم هستي به چشم ميخورد. تصاويري از كهكشانها، سحابيها و سيارات منظومهي شمسي. همچنين تصاويري از شاتلها و سفرهاي فضايي بخشي از نمايشگاه را به خود اختصاص داده بود. افراد با تجربه به طور گروهي به افراد حاضر در خصوص تصاوير توضيحات كاملي را ارائه ميدادند.

پخش فيلم‌هاي نجومي نيز از ديگر برنامههاي اين نمايشگاه بود.

در بيرون از نمايشگاه، گروه رصد گوشههايي از زيبايي و جذابيتهاي آسمان را به مردم حاضر در اين برنامه نشان ميدادند.

هر چند قرار بود اين نمايشگاه در شب سومين روز از ارديبهشت ماه به پايان برسد، اما استقبال كم نظير مردم، مسؤولين برگزاري را بر آن داشت تا مدت برگزاري را تا حدود دو هفته و شايد بيشتر تمديد نمايند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید