تبلیغات
کتاب «سفر به فضا» منتشر شد
ارسال در: 1389/06/07-00:00
کتاب «سفر به فضا» نوشته سیروس برزو، کارشناس تاریخ کیهان‌نوردی، روزنامه‌نگار با سابقه و چهره شناخته شده ترویج دانش کیهانی در ایران، توسط نشر ابراهیم منتشر شد.

طرح روی جلد کتاب سفر به فضا

کتاب «سفر به فضا» نوشته سیروس برزو، کارشناس تاریخ کیهان‌نوردی، روزنامه‌نگار با سابقه و چهره شناخته شده ترویج دانش کیهانی در ایران، توسط نشر ابراهیم منتشر شد.

این کتاب که در جریان نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد، مستندی داستان‌گونه است که خواننده در آن، گام به گام با مراحل آموزش فضانوردان، سفر به فضا، عملیاتی همچون در مدار قرار دادن ماهواره ها، راهپیمایی در فضا، ردیابی ایستگاه فضایی بین‌المللی و زندگی در مدار زمین آشنا می‌شود.

نثر شیوای سیروس برزو جذابیت خاصی به کتاب «سفر به فضا» داده است و تصویری روشن و زنده را در ذهن بوجود می‌آورد گویی که خواننده را به ماورای جو برده و باز می‌گرداند. گئورگی گرچکو فضانورد نامدار روسی پس از خواندن این کتاب گفته است:

کافی است چشمتان را ببندید تا حس کنید که از یک سفر فضایی بازگشته‌اید.

کتاب «سفر به فضا» جلد سوم از مجموعه ده جلدی دانش‌نامه فضایی است که قبلاً دو عنوان دیگر از آن به نام‌های «نخستین‌های فضانوردی» و «حوادث فضایی» منتشر شده بود.

آقای علی قزوینی٬ سردبیر ماهنامه فاخر دانشمند درباره محتوای این کتاب می‌نویسد:

در یک مطلب هیجان‌انگیز و نفس‌گیر٬ سیروس برزو ما را به یک سفر فضایی تا ایستگاه بین‌المللی فضایی می‌برد. جزئیات و حواشی این سفر به گونه‌ای تشریح شده‌ است که نظیر آن را تا کنون نه دیده٬ نه خوانده و نه شنیده‌اید. مطلبی که در پی پژوهشی ژرف و گفتگو با فضانوردان و بر اساس مشاهدات و تجربیات آنها نوشته شده است. خواندن این مطلب تصویرهایی را در ذ‌هن شما می‌سازد که تا مدتها فراموش نخواهید کرد و خدا را چه دیدید٬ شاید روزی واقعاً به چنین سفری رفتید.


به جرأت می‌توان گفت که تمامی کسانی که طی ربع قرن گذشته به فناوری فضایی علاقمند بوده‌اند٬ سیروس برزو٬ نویسنده این کتاب را می‌شناسند. او سه دهه است که برای ترویج دانش فضانوردی در ایران در مجلاتی همچون دانشمند، علم و زندگی، ماشین، اطلاعات علمی٬ هوافضا و وب‌گاه دانش فضایی قلم زده است. شهرت او اینک از مرزهای ایران گذشته و بسیاری از کارشناسان فضایی و فضانوردان با وی مراوده و دوستی دارند.

الکساندر لاویکین کیهان‌نورد سایوز تی.ام-2 درباره او و در یادداشتی که به مناسبت انتشار این کتاب نوشته٬ می‌نویسد:

سال های زیادی است که کیهان‌نوردان روسیه با سیروس برزو روزنامه نگار، خبرنگار٬ عکاس، انسان شریف و علاقمند به فضانوردی دوست هستند. برای سیروس موفقیت خلاقانه و توفیق در راهی که انتخاب کرده است را آرزومندم.

با بهترین آرزوها

دستخط الکساندر لاویکین کیهان‌نورد سایوز تی.ام-2  درباره کتاب «سفر به فضا»
دستخط الکساندر لاویکین کیهان‌نورد سایوز تی.ام-2  درباره کتاب «سفر به فضا»
 

برای تهیه کتاب «سفر به فضا» و همچنین دو جلد اول مجموعه دانش‌نامه فضایی («نخستین‌های فضانوردی» و «حوادث فضایی»)٬ می‌توانید با آقای حسن بیگی، ناشر کتاب توسط شماره تلفن‌های ۰۹۱۲۳۴۴۹۹۵۱ و یا ۷۷۶۳۳۳۶۵ با پیش شماره تهران (۰۲۱) تماس بگیرید.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید