تبلیغات
سفینه جستجوگر چین با موفقیت وارد مدار ماه شد
ارسال در: 1389/07/18-00:00
دومین فضاپیمای جستجوگر چین، هشت روز پس از پرتاب با موفقیت در مدار ماه قرار گرفت.اجرای این برنامه جهت هموار کردن راه برای فرستادن فضانوردان چینی به ماه است.

مرکز کنترل فضایی چین گفت این جستجوگر فعالیت های علمی خود را به زودی شروع خواهد کرد.این جستجوگر، ابتدا در مدار 100 کیلومتری ماه به گردش در می آید ولی به تدریج به سطح آن نزدیک تر شده و نهایتا در فاصله 15 کیلومتری ماه به گردش در خواهد آمد.

ماموریت این جستجوگر، برداشتن عکس هایی از محلی است که احتمالا یک سفینه بدون سرنشین در آینده در آنجا فرود خواهد آمد.هفت سال پیش، چین برای اولین بار سفینه حامل یک فضانورد را در مدار نزدیک به زمین قرار داد.

اولین جستجوگر چینی ماه که در سال 2007 به فضا پرتاب شده بود مدت 16 ماه در فضا باقی ماند و پس از آن دانشمندان چینی آن را عمدا در سطح ماه سرنگون کردند.در سال 2008، یک فضانورد چینی برای اولین بار در تاریخ کشورش، موفق به انجام برنامه راه رفتن در فضا به مدت پانزده دقیقه شد.

هدف بلندپروازانه این کشور، پیاده کردن یک فضانورد چینی در کره ماه است.پیش بینی می شود تا ده سال دیگر چین بتواند به هدف خود دست یابد.تا کنون فقط آمریکایی ها توانسته اند قدم به ماه بگذارند اگرچه هند، ژاپن، روسیه و کشورهای اروپایی نیز برنامه هایی مشابه برنامه چین را دنبال می کنند.

جلب توجه کشورها به ماه سبب شده که چندین جستجوگر را برای یافتن نشانه های وجود یخ در سطح تنها قمر زمین فرود آوردند.دسترسی به آب برای ایجاد پایگاهی در ماه در آینده بسیار مفید خواهد بود.کاهش بودجه برنامه های فضایی آمریکا سبب شده که این کشور در حال حاضر از اعزام مجدد فضانورد به ماه منصرف شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید