تبلیغات
بزرگ‌ترین فوران خورشیدی ماه‌های اخیر
ارسال در: 1389/08/03-00:00
چند ماه بیشتر از پرتاب رصدخانه دینامیک خورشیدی نمی‌گذرد، اما در این زمان اندک، شاهد تصاویر زیبایی از لکه‌های خورشیدی و کسوف جزئی بوده‌ایم. این‌بار یک فوران عظیم خورشیدی در لکه شماره 1112 رصد شده است.

محبوبه عمیدی

 این تصویر فرابنفش که توسط رصدخانه دینامیک خورشیدی ناسا گرفته شده، بزرگ‌ترین فوران خورشیدی صورت گرفته در لکه خورشیدی شماره 1112 را طی ماه‌های اخیر نشان می‌دهد. در این فعل‌و‌انفعال شدید مغناطیسی، شراره‌های خورشیدی تازه تا حدود 500هزار کیلومتر در نیمکره جنوبی خورشید پراکنده شدند.

به گزارش نیوساینتیست، نقطه نورانی که درست بالای منطقه میانی این فوران واقع شده، حاصل از پرتوهای فرابنفشی است که برفراز لکه خورشیدی ساطع می‌شود.

فوران خورشیدی

فوران‌های خورشیدی زمانی شکل می‌گیرند که انرژی مغناطیسی جو خورشید که در لکه‌های خورشیدی بسیار‌بیشتر از سایر نقاط است، به شکل ناگهانی آزاد شود و گازهای اطراف را طوری داغ کند که این ذرات در فرآیندی انفجاری به فضای اطراف پرتاب شوند. شایان ذکر است که این فوران خورشیدی رو به زمین اتفاق نیفتاده و بنابراین نه اختلالی در حرکت فضاپیماها ایجاد خواهد کرد و نه باعث مشکلاتی روی زمین خواهد شد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید