تبلیغات
آذر ۲۸گزارش برگزاری نود و چهارمین باشگاه نجوم مشهد
ارسال در: 1389/09/29-00:00
جمعه ۲۶ آذر ۱۳۸۹، دبیرستان حسین فاتح میزبان نود و چهارمین باشگاه نجوم مشهد بود.

در ابتدای برنامه ها سرکار خانم قاسمی؛ مجری باشگاه های نجوم مشهد ضمن خوش آمدگویی خدمت حاضرین در باشگاه برنامه های نود و چهارمین باشگاه نجوم مشهد را معرفی  کردند.

طبق روال باشگاه های نجوم مشهد بخش اخبار انجمن اولین بخش برنامه های این باشگاه بود که توسط جناب آقای گوهریان بازگو شد که شامل: نوید برگزاری برنامه رصد آزاد در ۹ یا ۱۶ دی، اطلاع رسانی برنامه های انجمن  از طریق سایت www.toossky.ir ، به حد نصاب نرسیدن ثبت نام کنندگان امتحان آموزش کارشناس و مدرس نجوم و مدنظر نظر قرار دادن نظرات دوستان جهت بهبود فعالیتهای انجمن از جمله مواردی بود که جناب آقای گوهریان به آن اشاره داشتند.

astronomy picture   عنوان دومین برنامه ی باشگاه نجوم مشهد بود، که توسط آقای خسروانی ارائه شد این برنامه در بردارنده ی تصاویر زیبایی از آسمان شب به انضمام توضیح در رابطه با مکان و نحوه عکاسی آن های می باشد که جناب آقای خسروانی به آن اشاراتی داشتند.

برنامه بعدی باشگاه نجوم مشهد، آسمان شب بود که توسط آقای ربانی ارائه شد . آقای ربانی در برنامه ی خود به

وضعیت خورشید در دی ماه ، بررسی حرکت آنالماتیک خورشید ، ماه در این ماه ، نگاهی به سیارات ،جرم منتخب این ماه یعنی M94 پرداختند.

و اما در چهارمین برنامه ی باشگاه  آقای علیرضا اشرفی به مبحث ستارگان دوتایی پرداختند. آقای اشرفی در توضیحات خود در مورد ستاره های دوتایی به انواع دوتایی ها، بررسی دوتایی های گرفتی، طیف سنجی دوتایی ها و…. پرداختند و توضیحات جامعی را در مورد آن ها بیان کردند.

بعد از این برنامه نوبت به خبری در مورد مسابقه ی موشک های آبی و گلایدر ها رسید که توسط انجمن علمی (مکانیک) دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود. توضیحاتی در مورد چگونگی برگزاری این مسابقه توسط آقای مختار پور برای حاضرین در باشگاه بیان شد.

بعد از خبر نوبت به بازه استراحت رسید که به مدت ۲۰ دقیقه به طول انجامید.

بعد از بازه ی استراحت نوبت به بخش تخصصی باشگاه نجوم مشهد رسید که توسط جناب آقای محمد مهدی مطیعی  ( مدیر محترم شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران )  در رابطه با لیزرها و میزرهای اختر فیزیکی ارائه شد .

جناب آقای مطیعی  نخست در سخنرانی خود به تعریف لیزر و میزر پرداختند و در ادامه این مبحث توضیحاتی را در مورد تاریخچه ، نحوه کارکرد آنها ،چگونگی نحوه تولید لیزر ها ، جذب فوتون ، نشر خود به خودی فوتون و… بیان کردند. و در انتها  به تفاوتهای مهملیزر و میزر ، اولین مبزر ، میزر های اختر فیزیکی ، فواید مطالعه ، میزر های هیدرژن پرداختند.

بعد از آخرین برنامه ی نودو چهارمین باشگاه نجوم مشهد پرونده ی یکی دیگر از باشگاه های انجمن نجوم مشهد بسته شد.

گزارش : فاطمه قاسمی، رضا حبیبی

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید