تبلیغات
در بزرگترین قمر "زحل" آتشفشان یخی کشف شد
ارسال در: 1389/11/02-00:00
در

بر خلاف آتشفشان های کره زمین، از این نوع آتشفشان که به "آتشفشان یخی" موسوم است به جای تصاعد گدازه های داغ، یخ، هیدروکربن و گازهایی مانند آمونیاک ومتان فوران می شود.

دانشمندان سازمان فضایی آمریکا ناسا به کمک عکس های متعدد گرفته شده توسط کاوشگر "کاسینی" توانستند تصاویری سه بعدی از آتشفشان یخی و برآمدگی های مجاور آن به دست آورند.

ارتفاع این آتشفشان یخی که "ساترا" نامیده می شود به حدود یک کیلومتر می رسد، هم چنین عمق آن حداقل 1.5 کیلومتر تخمین زده می شود. به گفته دانشمندان مولکول های خارج شده از دهانه "ساترا" می توانند به عنوان موادی مناسب جهت توسعه حیات در این سیاره مورد استفاده قرار گیرند.براساس اطلاعات به دست آمده توسط کاوشگر، محققان ناسا معتقدند که فوران "ساترا" هر 100 سال  یکبار اتفاق می افتد. به گفته دانشمندان، "تیتان" حدود 4.5 میلیارد سال پیش در مدار سیاره زحل پدیدار شد. تیتان بزرگترین قمراین سیاره و دومین در منظومه شمسی می باشد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید