تبلیغات
دومين همايش بررسي علل آلودگي نوري در ايران برگزار شد
ارسال در: 1389/12/25-00:00
سمینار بررسی علل آلودگی نوری و اثرات آن از جنبه­ های مختلف با حضور 80 نفر از مسئولین و کارشناسان سازمان محیط زیست، شهرداری مناطق 21گانه استان تهران و شرکت­های توزیع نیروی برق و خدمات مشاور انرژی در تاریخ 15 اسفندماه سالجاری در سالن شهید مطهری ساختمان

سمینار بررسی علل آلودگی نوری و اثرات آن از جنبه­ های مختلف با حضور 80 نفر از مسئولین و کارشناسان سازمان محیط زیست، شهرداری مناطق 21گانه استان تهران و شرکت­های توزیع نیروی برق و خدمات مشاور انرژی در تاریخ 15 اسفندماه سالجاری در سالن شهید مطهری ساختمان معاونت امور انرژی وزارت نیرو برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی سازمان بهره ­وری انرژی ایران(سابا):

در ابتدای این سمینار مهندس سجادی قائم مقام و معاون آموزش و بهینه­ سازی مصرف انرژی سابا ضمن خیرمقدم به مدعوین به این نکته اشاره نمود که سابا بهترین مکان برای بررسی مطالعات زیست محیطی و اجرای پروژه­ های مدیریت محیط زیست در بخش انرژی در کشور می­باشد، وی ضمن تشریح تعدادی از پروژه­های سابا در زمینه محیط زیست و روشنایی از جمله مطالعات مکانیابی جهت احداث نیروگاه­ های صنایع و خطوط انتقال با استفاده از سیستم اطلاعات جغرافیایی (GIS)، انجام مطالعات ارزیابی و پایش زیست محیطی و ارائه راهکارهای کنترل و کاهش آلاینده­ ها در صنعت برق به اجرای 18 مطالعه در زمینه بهینه­ سازی روشنایی­ معابر و تدوین دستورالعمل­ های اجرایی آن و مطالعه و توسعه استفاده از لامپ­ های کم­مصرف کشور توسط سابا پرداخت.

بنابراین گزارش، آقای مهندس حنیفی مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور نورگستر یکی دیگر از سخنرانان این سمینار بود که در رابطه با آلودگی نوری و علل و اثرات آن به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در بخشی از سخنانش اثرات مخرب آلودگی نوری را برهم زدن سلامت روانی انسان­ها، و تعادل طبیعت، ایجاد خیرگی و حادثه، مغایرت با اصول زیباشناسی، ایجاد مزاحمت نوری و از بین بردن زیبایی آسمان در شب عنوان کرد و جهت مقابله با موارد مذکور تهیه و تدوین قوانین مقابله با آلودگی نوری و تهیه طرح جامع نورپردازی شهری را پیشنهاد نمود.

براساس این گزارش، در ادامه این سمینار آقای دکتر متصدی دبير کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران به عنوان یکی دیگر از سخنرانان به بررسی و تشریح دو فلسفه و دیدگاه کنترل آلودگی و مدیریت زیست محیطی در زمینه محیط زیست پرداخت و به این نکته اشاره نمود که اکثر کشورهای پیشرفته جهان جهت کنترل آلودگی­های زیست محیطی خود به فلسفه مدیریت زیست محیطی رو آورده ­اند. وی ویژگی­های این دیدگاه را بهسازی مستمر به عنوان هدف، تحقق خواسته­های دستورالعمل­ها به عنوان حداقل فعالیت، مراقبت و کنترل وظیفه و التزام شخصی، رفتار واحد بصورت خود واکنشی، بهسازی از طریق سیستم و حفاظت زیست محیطی جامع برشمرد.

این گزارش می­افزاید: در ادامه مباحث این سمینار مطالبی با عنوان کاهش آلودگی نوری در آسمان رصدخانه­ ها توسط آقای دکتر میرترابی، آلودگی نوری ناشی از چراغ­ها و طراحی روشنایی توسط آقای مهندس مصلحی، استانداردهای مرتبط با آلودگی نوری توسط آقای مهندس جلالی، بررسی قوانین و مقررات آلودگی نوری در سایر کشورها بوسیله آقای مهندس مهرافروز و مبانی روشنایی و روشهای اندازه­گیری نور از سوی دکتر شایگان برای مدعوین ارائه گردید. در بخش پایانی این سمینار نشستی با حضور مسئولان سابا و اعضا پنل به منظور پاسخگویی به سؤالات و اطلاع از نظرات شرکت­کنندگان در این سمینار برگزار گردید.
علاقمندان مي توانند فايل ارئه سخنران هاي برنامه را از اينجا دانلود نمايند.

Image

مهندس حنيفي.مدیرعامل شرکت مهندسین مشاور نورگستر

Image

دکتر متصدی مشاور کمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران

Image

دکتر میرترابی.استاد دانشگاه فيزيك الزهرا و مدير پروژه هاي رصدخانه ملي

Image

ساختمان معاونت امور انرژی وزارت نیرو برگزار گردید...
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید