تبلیغات
نخستین نمای نزدیک از سطح عطارد
ارسال در: 1390/01/10-00:00
ساعت 13:50 نهم فروردین به وقت ایران، فضاپیمای مسنجر نخستین تصویر خود را از سیاره عطارد درحالی‌که در مدار نزدیک این سیاره قرار گرفته بود، ثبت کرد و منظره‌ای آشنا شبیه به سطح ماه را به نمایش گذاشت.

به گزارش سایت خبررسانی ناسا، فضاپیمای مسنجر طی شش ساعت پس از اولین تصویربرداری خود، 363 تصویر دیگر نیز از بخش‌های مختلف عطارد تهیه کرد و درنهایت بسته اطلاعات را به زمین مخابره کرد. دانشمندان ناسا پس از دریافت این اطلاعات، تحلیل آن‌ها را آغاز کرده و نخستین تصویر را برای عموم منتشر کرده‌اند.

سیاره عطارد نزدیک‌ترین سیاره منظومه شمسی به خورشید است که قطرش کمتر از 0.4 قطر زمین است. این سیاره در فاصله تقریبی 55 میلیون کیلومتری از خورشید واقع است و هر 88 روز به‌دور خورشید می‌گردد. هر سال عطارد برابر 1.5 شبانه‌روز این سیاره است.

برای مشاهده عکس بزرگ، اینجا را کلیک کنید.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید