تبلیغات
گزارش پنجاهمين باشگاه نجوم رشت
ارسال در: 1390/01/15-00:00
پنجاهمین باشگاه نجوم رشت  در ساعت 30/17 روز چهارشنبه 25 اسفند ماه باحضور شماری از دوستداران آسمان  و علاقه مندان به نجوم در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیاء رشت برگزار گردید.

پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مجری، خانم مومن پوردر بخش نجوم نظری ، ازخانم ارشادی به منظور ارائه برنامه خود تحت عنوان آشنایی با دنباله داران دعوت نمود.

 ارائه مذکور با شرح اطلاعاتی در مورد ساختار دنباله داران و منشاء دنباله داران آغاز گردید در ادامه نیز اطلاعاتی دیگری چون: در مورد مدار دنباله داران  و اشاره به چند نمونه دنباله دار ادامه یافت و در پایان نیز خانم ارشادی ارائه خود را با اجرای یک نماهنگ از مجموعه تصاویر دنباله داران به پایان برد.

بعد از ارائه بخش اول نماهنگی تحت عنوان تصاویر باشگاههای سال 1389 به تهیه آقای مرتضی صومی به نمایش در آمد.مجری برنامه ضمن تشكر از خانم ارشادی و آقای صومی برای تهیه نماهنگ تصاویر باشگاه 1389 از اساتید محترم آقایان همتی ، رازقی و طوافی برای اهدای جوایز به برترین مقالات  منتخب در ماههای گذشته دعوت نموده ودر ادامه از خانم  زهرا سلطانی برای تهیه "نماهنگ جهان در هفت دقیقه " آبان ماه،اقای پویا احمدی فرد برای ارائه مقاله "عکاسی نجومی آسان " آبان ماه و همچنین آقای محمد رضا برهانی  برای ارائه" آشنایی با سیاره نپتون" بهمن ماه  تقدیر به عمل آمد.

 در بخش بعدی مجری ،ازخانم ها پسند یده و جمالی به منظور ارائه اخبار نجومی در یک ماه گذشته دعوت به عمل آورد.

    اخبار داخلی تحت عناوینی چون:

·         اولین جشنواره عکس آسمان در دانشاه امیر کبیر

·         دهمین رقابت رصدی مسیه در ایران

·         اعلام تاریخ ماه نجوم از 12 فروردین

·         در گذشت مادر علم نجوم آلینوش طریان

·        اخبار خارجی تحت عناوینی چون:

·         ده ها سیاره زمین مانند زیر نظر تلسکوپ فضایی کپلر

·         فضانوردان مارس500 روی سطح مریخ فرود آمدند !!!

·         نخستين ماموريت در سیاره ی عطارد

·         جزیره سارک، اولین جزیره با آسمان تاریک

·         سیارات بی‌ستاره هم به درد سکونت می‌خورند!

·         كشف دو قمر دراطراف سيارك كلئوپاترا

      اخبار تصویری تحت عناونی چون:

·         عملیات ساخت رصد خانه و جهانما ی شهر رشت

·         برگذاری کارگاه عکاسی در تبریز

·         هلال  آخر ماه ربیع الاول

·         مقارنه هلال ماه و مشتري    

·         غروب عطارد و مشتري- 24 اسفند 89

 در ادامه ي برنامه ها، مجریِ باشگاه پس از پخش نماهنگ "قطب شمال بر ویمه او"  که توسط آقای علی پور احمد تهیه شده بود از  خانم  زهرا سلطانی برای ارائه ای تحت عنوان "دمی با شاعران در سیر اختران" دعوت بعمل آمد.ایشان در مقاله خود به تفصیل در مورد آگاهی شعرای گذشته در مورد علم نجوم توضیحاتی را داده و نیز مصداقی برای هر مورداز عناوین نامبرده آوردند و نیز منابعی به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ارائه کرده و نیز به معرفی  یکی از  پیشکسوتان در عرصه مذکور  بانام جناب آقای سرفراز غزنی پرداخته و در زمینه مطالعات ایشان صحبت نمودند.

 در بخش نجوم آماتوری مجری از جناب آقای همتی برای ارائه ای تحت عنوان سوژهای رصدی فروردین 90(غیر مسلح) دعوت بعمل آوردند.

که ایشان اطلاعات رصدی فروردین ماه 1390 را  به وسیله نمایش در نرم افزار  Starry Nightدر اختیار حضار قرار دادند.

در بخش پایانی نماهنگی تحت عنوان "سلام بر بهار" به تهیه خانم فیروزه پسندیده به سمع و نظر دوستان حاضر در سالن رسید.

در خاتمه مجری بعد از تشکر ازحضور حاضران در پنجاهمین باشگاه نجوم رشت در 25اسفند 1389 واقع در سالن زندیاد دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیا ،از عوامل اجرایی و علمی باشگاه نجوم رشت  برای گرفتن عکس یادگاری دعوت نموده و پنجاهمین و آخرین باشگاه سال 1389 در همین جا  با  ثبت عکس یادگاری باحضور عوامل اجرایی ،هیئت علمی ،سخنرانان و... خاتمه یافت.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید