تبلیغات
مسولیت جدید دکتر فیروز نادری در ناسا
ارسال در: 1390/05/03-00:00
چارلز الاچی مدیر مرکز JPL (مرکز تحقیقات اکتشافات روباتیک ناسا) دکتر فیروز نادری را  به سمت مدیر اکتشافات منظومه شمسی این سازمان منصوب کرد.

پوریا ناظمی

 دکتر فیروز نادری که در حال حاضر مدیر فرمولاسیون پروژه ها و استراتژی JPL است از نیمه ماه آگوست در سمت جدید خود خدمت خواهد کرد. جیکوب ون زول (JAkob Van Zvl) جایگزین او در این سمت خواهد شد.

متن زیر ترجمه خبر وب سایت اخبار JPL در این باره است:

«دکتر فیروز نادری در سمت جدید خود بر ماموریت های اکتشافی روباتیک JPL نظارت و مدیریت خواهد کرد. چه آنهایی که در حال طراحی برای آینده هستند و چه آنهایی که هم اکنون در حال اجریند. ماموریت هایی مانند کاسینی در اطراف زحل و داون (Dawn یا سپیده دم) ماموریت اکتشافی سیارک وستا. همچنین ماموریت هایی که در آستانه پرتاب نیز قرار دارند زیر نظر او اداره خواهند شد ماموریت هایی مانند جونو به مقصد مشتری و گریل به مقصد ماه. در عین حال او درقبال فعالیت های JPL که از برنامه پروازهای سرنشین دار آینده ناسا، حمایت خواهد کرد، نیز مسوول خواهد بود.

عکس از بابک امین تفرشی

چارلز الاچی ، رییس JPL در معرفی نادری برای سمت جدیدش گفت: «فیروز، سرمایه ای یکتا از تجربه را وارد این پروژه ، برنامه و مدیریت سازمانی خواهد کرد که در کنار تجربه بخش مدیریتی ناسا به کمک ما می آید. در گذشته هرقت من با چالش سازمانی مواجه می شدم ، فیروز اولین نفری بود که به او مراجعه می کردم. 15 سال پیش از او خواستم تا برنامه سرمنشا (Origins) را شکل دهد. برنامه ای که از نظر فنی ما را در جایگاه رهبری قرار داد و هنوز هم مشغول دیدن ثمرات آن هستیم . در سال 2000 و در دوره ای بحرانی برای برنامه اکتشاف مریخ، ناسا او را به عنوان مدیر این برنامه انتخاب کرد و او کمک کرد تا این برنامه به موفقیتی خیره کننده برای JPL و ناسا بدل شود.

سپس 6 سال پیش من دوباره به سراغ او رفتم و از اوخواستم تا پست جدیدی به نام مدیر فرمولاسیون را تعریف کند و او چهارچوبی طراحی کرد که برای سال های پیش رو به کمک JPL خواهد آمد. چالش فعلی پیش روی ما این است که ماموریت های سیاره ای و منظومه شمسی را خلاقانه تر ، ارازان تر و همراه با دست آوردهای علمی فراوان طراحی و اداره کنیم . من به فیروز نیاز دارم تا گروهی از افراد برجسته را رهبری کند تا مطمئن شویم JPL به رهبری جهانی خود در اکتشافات منظومه شمسی ادامه خواهد داد»

دکتر فیروز نادری تا کنون جوایز و افتخارات زیادی را کسب کرده است، از جمله؛ مدال رهبری ممتاز ناسا و عالی ترین جایزه آژانس فضایی، مدال خدمات ممتاز که به پاس همکاری و مشارکت ممتاز وی به دانش فضایی و اکتشافات به او اهدا شده است، او همچنین مدال Hall of Fame و نشان جزیره الیس را به پاس مشارکت های ممتاز خود در غنی تر کردن جامعه آمریکایی و نمادی از تنوع فرهنگی آن دریافت کرده است. اخیرا نیز وی جایزه ویلیام راندولف لولاک دوم را از انجمن فضا نوردی آمریکا دریافت کرده است.

فیروز نادری در شهر شیراز در ایران به دنیا آمده است و 45 سال پیش به ایالات متحده مهاجرت کرد. او کارشناسی خود را از دانشگاه ایالتی ایوا و کارشناسی ارشد و دکترایش را از دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در لس انجلس اخذ کرده است. »

 بدین ترتیب دوره تازه ای در برنامه اکتشافات روباتیک منظومه شمسی ناسا آغاز و فیروز نادری پرچمدار این دوره جدید برای مقابله با چالش های پیش رو خواهد بود.

دکتر نادری در صفحه شخصی اش در فیس بوک در این باره نوشته است: « ابتدای دهه پیش نوبت مریخ بود و اینک نوبت بقیه منظومه شمسی است. از چالش جدید هیجان زده ام . JPL رهبر جهان در اکتشافات منظومه شمسی است و من قصد دارم این وضع را در مقابل چالش های جدید و رقابت با دیگر سازمان های خوب این حوزه، حفظ کنم.»

نظرات ارسالی:
 
امیر سینا آزاد
1392/10/19   1:16:00 PM
با سلام بندهبه همراه دوستانم یک اختراع علمی مهم انجام داده ایم لطفا ایمیل دکتر نادری را به من بدید می خواهم با ایشان ارتباط داشته باشم.

mohammad
1392/09/16   9:00:00 PM
باسلام!ببخشیدمن می خواستم نتیجه ی تحقیقاتم در باره ی وجود حیات درسیارات دیگر را{مختصات سیاره ی4وپیداکردن حیات در این سیاره.موجوداتی مانند دایناسورها در این سیاره وجود دارند.} تحویل دکترنادری بدهم.لطفا اگه می شه ایمیل دکتر را برای من بفرستید.{همچنین من تونستم به وسیله ی ابر.بادکنک هلیمی ماهواره ای به مدار ارسال کنم.}لطفا کمکم کنید همه مرا به خاطره عشقم به فضا سرزنش می کنندولی من تسلیم نمی شوم من به ناسا می ایم}

مریم
1392/08/21   8:44:00 PM
سلام من ای میل دکترنادری رو می خوام امکانش وجود دارد که کمکم کنید.مرسی

احمد
1392/05/03   1:03:00 AM
سلام دکتر افرین ابروی هرچی بچه ایرانیه خریذی دمت گرم

reihan
1391/10/14   8:29:00 PM
با سلام تبریک عرض می کنم ببخشید من برای فرستادن تحقیقاتم(ساخت اولین بالگرد بدون سرنشین در دنیا با حذف کامل فیزک دم بالگرد) با آمریکا ایمیل دکتر را می خواهمامکانش وجود دارد که کمکم کنید. با تشکر

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید