تبلیغات
ستارگان سومالی؛ فردا دیر است
ارسال در: 1390/05/19-13:42
پروژه جهانی صلح ستارگان با کمک گروه‌های نجومی و حمایت برنامه جهانی غذا، شبی رصدی را در رصدخانه زعفرانیه تهران و چند شهر دیگر برای عموم مردم برگزار خواهد کرد. عواید این برنامه قرار است به قحطی زدگان سومالی تعلق بگیرد.

صلح ستارگان (StarPeace)، همچنین از تمامی همکاران خود در سراسر جهان خواسته است که همزمان با برگزاری شب رصدی در تهران، با کمک دفتر برنامه جهانی غذا (WFP)در منطقه خود به یاری این مردم قحطی زده بشتابند. سومالی در روزهای اخیر شاهد یکی از فاجعه بارترین حادثه‌های انسانی است که طی آن، بیش از 10 میلیون نفر در معرض قحطی شدید قرار گرفته‌اند.ساکنین سومالی برای رسیدن به اردوگاه پناهندگان به ناچار قدم در راهی موسوم به جاده مرگ می‌گذارند؛ امید در گذر از این راه طولانی، رسیدن به جایی است که قطعه نانی یافت شود، اما بسیاری در آرزوی همین نان، جان می‌سپارند. پناهجویان سومالی نیز که به سلامت به اردوگاه می‌رسند، در انتظار کمک‌های بشردوستانه‌ای هستند که حداقل‌های زندگی را تامین کنند: قطعی نانی برای رفع گرسنگی و جرعه‌ای آب.

به همین منظور صلح ستارگان شب رصدی را برای عموم مردم ترتیب داده است. قرار است عواید برگزاری این برنامه به کمک برنامه جهانی غذا به دست پناهجویان سومالی برسد؛ برنامه‌ای که به میزبانی ماه و زحل برای میهمانی ستاره‌های سومالی برگزار خواهد شد. گرچه این قدم صلح ستارگان کوچک است ولی امید می‌رود باقی نهادهای اجتماعی نیز در راه نجات این مردم نیازمند، گام های بزرگتری بردارند.

صلح ستارگان، نام پروژه ویژه سال جهانی نجوم (2009) است که از آن پس به عنوان میراث زنده سال جهانی نجوم از سوی یونسکو و اتحادیه بین‌المللی نجوم شناخته شد؛ صلح ستارگان با برگزاری شب‌های رصدی عمومی و همزمان در نقاط مختلف جهان به ترویج صلح از دریچه نجوم می‌پردازد.برنامه جهانی غذا، شاخه کمک غذایی سازمان ملل متحد، بزرگترین نهاد بشر دوستانه جهان است که با گرسنگی در جهان مبارزه می‌کند؛ برنامه جهانی غذا برای نجات قربانیان جنگ، درگیری‌های داخلی یا بلایای طبیعی، به هر کجا که لازم باشد، غذا می‌رساند.

به همین منظور در ایران انجمن‌ها و گروه‌های نجومی مختلفی تا به حال برای برگزاری برنامه، پس از غروب آفتاب جمعه، 21 مرداد، اعلام آمادگی کرده‌اند و از عموم مردم دعوت می‌شود که در این برنامه حضور به عمل برسانند:

  • · تهران (شورای مرکزی صلح ستارگان): میدان تجریش، خیابان ولی‌عصر(عج)، خیابان سرلشکر فلاحی، پارک زعفرانیه، رصدخانه آموزشی زغفرانیه تهران
  • · بوشهر (گروه نجوم پژوهشسرای خوشبخت بوشهر): خیابان ساحلی، روبروی درب ساحلی پایگاه هوایی، پارک مرجان
  • · شیراز (رصدخانه قطب الدین شیرازی و موسسه نجوم مهر و ماه): میدان معلم، پارک معلم
  • · زاهدان (جمعیت منجمان مهبانگ زاهدان)
  • · سعادت شهر (انجمن نجوم پاسارگاد): فلکه تأمین اجتماعی


www.starpeace.org

منبع :starpeace.org
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید