تبلیغات
رادیو دانش فضایی کافه فضایی٬ قسمت دوم
ارسال در: 1390/05/30-09:15
در کافه فضایی این هفته٬ حافظ آهی میهمانانی از گوشه و کنار سیاره زمین به قهوه‌خانه فضایی خودش دعوت کرده تا ما را از مریخ تا خرده‌سیارک وستا به سفری دور و دراز ببرند و ببینیم عاقبت سفر انسان به فضا در نبود شاتل‌ها چه خواهد شد.

تا این قهوه آماده می‌شه اجازه بدین این صندلی را هم برای شما بگذارم اینجا. من٬ حافظ آهی امروز با دوستانم در کافه فضایی دور هم جمع شدیم. هرچند از قراری که با هم گذاشتیم یک کمی گذشت و بین دیدارمون در کافه فضایی فاصله افتاد اما بالاخره به قرارمون رسیدیم. سعی می‌کنیم از این به بعد دیدارمون منظم‌تر باشد.

امروز هم می‌خواهیم یک قهوه بخوریم و چند دقیقه‌ای درباره علاقه مشترکمون صحبت کنیم٬ فضا! خوشحالم که شما هم به کافه ما آمدین. پیدا کردن اینجا که سخت نبود؟

آدرسش خیلی سر راسته. کافیه فقط بیاین به سایت دانش فضایی به آدرس spacescience.irو سراغ کافه فضایی را بگیرین. حالا که تا اینجا آمدین٬ کنار ما بشینین و ببینین این هفته در کافه فضایی چه خبره. شما هم یک قهوه داغ و خوش طعم میل دارین؟

در برنامه دوم کافه فضایی٬ حافظ آهی سه کارشناس را به نوشیدن قهوه دعوت کرده است. ابتدا بابک امین تفرشی به بهانه مشخص شدن محل فرود مریخ‌نشین Curiosity (کنجکاوی) از سختی‌های سفر انسان به مریخ صحبت خواهد کرد. در ادامه٬ آغاز سفر کاوشگر مداری جونو (Juno) به سمت غول گازی منظومه شمسی٬ مشتری٬ بهانه صحبت دوستانه‌ای شده است با تونی رایز٬ سخنگوی گروه اکتشافات منظومه شمسی JPL که توضیحات زیبایی درباره این مأموریت فضایی به شما خواهد داد. سپس فرناز شهید ثالث یکی دیگر از کتاب‌های جذاب کافه فضایی را به طور تصادفی برداشته و یک داستان فضایی زیبای دیگر برایمان خواهد خواند.


بعد از این نوبت به پوریا ناظمی می‌رسد تا برایمان از گام بعدی سفرهای فضایی سرنشین‌دار در غیاب شاتل‌های فضایی بگوید. در انتها هم حافظ آهی می‌رود سراغ میز امیلی لاکتاوالا٬ پژوهشگری که سخت مشغول بررسی تصاویر ارسالی از کاوشگر فضایی داون است که این روزها دور خرده‌سیارک وستا می‌چرخد.

http://www.spacescience.ir/ShowPost.aspx?Post=0000181

منبع :http://www.spacescience.ir
رادیو
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید