تبلیغات
مسابقه ایران‌شناسی فضایی
ارسال در: 1390/07/06-14:13
در چارچوب نمایشگاه انسان و فضا که در هفته جهانی فضا و به همت ماهنامه آسمان شب برگزار خواهد‌ شد مسابقه ایران‌شناسی فضایی برای نخستین‌بار برگزار میشود.

برای نخستین‌بار مسابقه ایران‌شناسی فضایی صورت خواهد گرفت.حمیدرضا کریم پور، صاحب‌امتیاز و سردبیر ماهنامه آسمان شب، طی مصاحبه با خبرگزاری ایسنا اعلام کرد در جریان نمایشگاه انسان و فضا که از 15 تا 20 مهرماه در اصفهان برگزار می‌شود، 20 قطعه عکس که توسط فضانوردان از مدار زمین و از فراز ایران گرفته شده است، در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت. این تصاویر بدون شرح خواهند بود و بازدیدکنندگان محل‌ها را شناسایی کرده و برای شرکت در مسابقه، نام آنها را به پیامک 30002009 ارسال  می‌نمایند. اسامی برندگان این مسابقه همزمان با روز فناوری فضایی ایران، 14 بهمن ماه اعلام خواهد شد و به 10 تن از کسانی که پاسخ صحیح را ارسال نمایند ، از طرف ماهنامه آسمان شب به قید قرعه جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

وی در مورد دیگر برنامه های پیش‌بینی شده در هفته جهانی فضا افزود: در بزرگ‌ترین نمایشگاه فضانوردی در خاورمیانه که شامل حدود یکصد تابلو از تاریخ کیهانوردی و پیشرفت‌های فضایی و موفقیت‌های ایران در فضا است؛ مجموعه بسیار با ارزشی از مجسمه‌ها، ماکت، ناو‌های کیهانی و موشک‌ها، تمبرو پاکت‌های منتشر شده در مورد فضانوردی، برخی اشیای بازگشته از فضا، مجموعه‌ای از غذاهای کیهان‌نوردان در سفرهای مداری، پوسترهای نجومی و فضایی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.از جمله اشیای با ارزش دیگری که علاقمندان می‌توانند آن را از نزدیک ببینند، مجموعه کارت پستال مینیاتورهای استاد فرشچیان و کتاب نخستین‌های فضایی نوشته سیروس برزو است که حدود 5 سال پیش به فضا فرستاده شد و به عنوان نخستین مجموعه ایرانی که به مدار زمین سفر کرده، ثبت تاریخی شده است.

مهندس کریم‌پور در مورد با ارزش‌ترین بخش مراسم بزرگداشت هفته جهانی فضا  به خبرنگار ایسنا گفت: در این نمایشگاه برای نخستین بار در ایران از قرآنی رونمایی می شود که توسط الکساندر کالری در سال گذشته به فضا برده شد.وی افزود ما مفتخریم که نمایشگاه انسان و فضا را در اصفهان با تلاوت آیاتی از این قرآن افتتاح خواهیم کرد. چنین واقعه‌ای برای نخستین بار در جهان اتفاق می‌افتد.در نمایشگاه انسان و فضا همچنین بخشی به پیشرفت‌های فضایی ایران اختصاص دراد و بازدیدکنندگان با ثمره تلاش کارشناسان و دانشمندان کشورمان آشنا خواهند شد. در این بخش ماکت موشک سفیر، ماهواره‌های امید و رصد، همچنین تصاویری از این دستاوردها در معرض دید همگان قرار خواهد گرفت.

 سردبیر ماهنامه آسمان شب  در مورد اقدامات آتی این نشریه خاطر نشان کرد: هم‌زمان با هفته  جهانی فضا، کلنگ نخستین موزه فضایی خاورمیانه با حضور ویکتور گارباتکو، فضانورد و رییس دانشگاه فنی هوایی مسکو، زده خواهد شد و افزود: ما برنامه درازمدتی را تدوین کرده‌ایم که در آن ترویج دانش فضانوردی با روش‌های مختلف از جمله برگزاری نمایشگاه‌های فضایی در استان‌ها و شهرهای مختلف ایران پیش‌بینی شده است که به تدریج اعلام خواهد شد و علاقمندان به این فناوری، که بدون شک، آینده‌ساز صنعت کشور است، در مراکز آموزشی و علمی می‌توانند برای همکاری در برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی با ما تماس بگیرند و هماهنگی نمایند. وی افزود: ما آماده برگزاری نمایشگاه‌های ترویجی، کارگاه‌های آموزشی، نشست و همایش‌های علمی در مورد فضا و فضانوردی در تمامی نقاط کشور هستیم و دست همکاری مراکز آموزشی و علمی را صمیمانه می‌فشاریم.

روابط عمومی
ماهنامه بین المللی آسمان شب
تلفن: 77516439
مرکز پبام کوتاه: 30002009

منبع :nightsky.ws
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید