تبلیغات
رصد دبيران آموزش و پرورش استان قم
ارسال در: 1390/08/15-09:13
سه شنبه 10 آبان ماه 1390 دومين گروه از دبيران آموزش و پرورش استان قم از خانه نجوم قم بازديد نمودند.

سه شنبه 10 آبان ماه 1390 دومين گروه از دبيران آموزش و پرورش استان قم از خانه نجوم قم بازديد نمودند.

شركت تعاوني رصدگران سها در خانه نجوم قم بخش غيرحرفه‌اي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي فلكي نجومي وابسته به دفتر آيت الله العظمي سيستاني دامت توفيقاته از ساعت 16 تا 18 ميزبان جمعي از دبيران علاقه‌مند نجوم بود.

 برخلاف ديگر برنامه‌ها با توجه به تغييرات جوي ابتدا برنامه‌هاي رصد خورشيد و ماه برگزار گرديد. لكه‌هاي سفيد و سياه خورشيد و چگونگي تشكيل آنها موردي بود كه درزمان رصد خورشيد توضيح داده شد. اين رصد به صورت غير مستقيم و با استفاده از تلسكوپ شكستي ويكسن 100 ميليمتري رصد گرديد.

با استفاده از تلسكوپ 300 ميليمتري سطح ماه رصد شد . توضيحاتي در ارتباط با ماه و دهانه‌هاي آن و نحوه شكل گيري دهانه‌ها و نامگذاري آنها ارايه شد.به خاطر وجود يك تكه ابر كوچك لجوج رصد سياره تير و ناهيد ميسر نگرديد و اين باعث شد مقداري از برنامه رصد كاسته شود.

پس از آن مربيان به كارگاه آموزش نجوم رفتند. در اين كارگاه جناب آقاي پيوندزني مطالب  نجومي تعيين شده را ارايه دادند.ايشان در ابتدا نجوم را تعريف كرده و با استفاده از اين تعريف شاخه‌هاي اصلي اين علم و ارتباط ميان آنها را توضيح دادند. پس از كارگاه آشنايي با نجوم دبيران محترم از بخش‌هاي مختلف خانه نجوم بازديد نمودند.

اين برنامه از مجموعه برنامه‌هايي است كه تعاوني رصدگران سها با همكاري آموزش و پرورش در راستاي ترويج نجوم برگزار مي‌كند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید