تبلیغات
KEO پیامی برای آیندگان
ارسال در: 1383/12/06-00:00
ماهواره KEO در آستانه  سال 2006 به فضا فرستاده مي شود . همراه با متن نامه هايي كه مردم ، از سراسر

ماهواره KEO در آستانه  سال 2006 به فضا فرستاده مي شود . همراه با متن نامه هايي كه مردم ، از سراسر جهان نوشته اند.

 

هزاران سال گذشته است . ماهواره اي پس از سالها سرگرداني به زمين باز مي گردد و نشانه هايي مي اورد براي آيندگان زمين از زندگي ، افكار و زبان اجدادشان .

ماهواره KEO در آستانه  سال 2006 به فضا فرستاده مي شود . همراه با متن نامه هايي كه مردم ، از سراسر جهان نوشته اند.

اين ماهواره حاوي ديسكهايي خواهد بود كه پيامهاي  مردم را در خود دارد . ديسكهايي شيشه اي و مقاوم در برابر تشعشعات فضايي . البته علاوه بر پيامهاي مردم اطلاعاتي درباره  دانش و تكنولوژي امروز زمينيان هم در اين ديسكها  خواهد بود .

ماهواره KEO داراي چند سپر محافظ است . سپرهايي كه  از آن در برابر حرارت ، شهابسنگها و آسيبهاي احتمالي پس از برخورد  با زمين  محافظت خواهد كرد .اين ماهواره دو صفحه خورشيدي دارد . اين صفحات پس از پرتاب باز مي شود و  با تغييرات درجه حرارت به حركت در مي آيند .ماهواره KEO از تنگستن ، تيتان ، الومينيوم و شيشه هاي عايق حرارتي ساخته شده است .

اين ماهواره با هدف آشنا كردن آيندگان با تصاوير حقيقي و واقعي زندگي انسانهاي امروز به فضا پرتاب مي شود . پيامها ، آرزوها ، احساسات و طرز تفكر انسان امروز درباره حال و آينده اش جهان امروز را تصوير خواهد كرد در ذهن انسان آينده .شما هم مي توانيد پيامي از يك خط تا 4 صفحه بنويسيد . از زندگي و طرز تفكرتان بگوئيد يا حتي از زيبائيهاي آسمان بالاي سرتان . تاكنون مردم از 200 كشور جهان  پيامهايشان را به 64 زبان مختلف براي اين پروژه فرستاده اند .اما جاي پيامهايي به زبان فارسي در بين انها خالي است . مدير اين پروژه به همين دليل اين روزها در ايران است تا پشتيباني رسانه ها، معلمين و دولت را براي همكاري با اين پروژه كسب كند  .ژان مارك فيليپ ميگويد من از مردم ايران مي خواهم پيامهايشان را براي ما بفرستند تا ما اطلاعات كاملتري داشته باشيم .

وي همچنين گفت : KEO يك پروژه غير انتفاعي است و همه اطلاعات ان به صورت رايگان جمع آوري مي شود .براي ساخت اين ماهواره و راه انداري اين پروژه  10 ميليون يورو توسط حاميان مالي هزينه شده است . اين پيامها بدون اسم و عنوان به فضا فرستاده مي شود و به همين صورت هم پس از پرتاب ماهواره تحليل و بررسي خواهد شد . دست اندركاران اين پروژه اميدوارند اين ماهواره 100 كيلويي ، 50 هزار سال بعد به زمين برگردد .KEO   سالها بعد به زميني بر مي گردد كه ديگر مثل امروز نخواهد بود و ساكنان خوش شانسي خواهد داشت كه مي توانند حرفهاي مردم قرن 21 را بشنوند .

www.keo.org

 

ماهواره ي KEO كه حامل پيام اهالي فعلي زمين است در سال 2006 زمين را ترك خواهد كرد و 50000 سال در فضا به دور آن خواهد چرخيد . ايده‌ي بلند پروازانه‌ي ساخت اين ماهواره در ذهن ژان مارك فيليپه هنرمند فرانسوي شكل گرفت . ايده او مورد توجه ساير دانشمندان و هنرمندان قرار گرفت .يونسكو KEO را به عنوان طرح برگزيده قرن بيست و يكم انتخاب كرد و سازمانهاي فضايي اروپا از اين طرح حمايت كردند. (به نقل از وبلاگ روجا)

 

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید