تبلیغات
گزارش برگزاری پنجاه و پنجمین باشگاه نجوم رشت
ارسال در: 1390/08/23-10:58
پنجاه و پنجمین باشگاه نجوم رشت در27 مهر ماه  سال1390 باحضور شماری زیادی از دوستداران آسمان و علاقه مندان به علم نجوم در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیاء رشت برگزار گردید.

بسم الله الرحمن الرحیم

پنجاه و پنجمین باشگاه نجوم رشت در27 مهر ماه  سال1390 باحضور شماری زیادی از دوستداران آسمان و علاقه مندان به علم نجوم در سالن دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی هنری خاتم الأنبیاء رشت برگزار گردید.

پس از قرائت قرآن کریم توسط منجم جوان آقای سعید مجیدی از گروه نجوم سمپاد رشت و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مجری باشگاه خانم ارشادی ضمن خیر مقدم خدمت شرکت کنندگان از پیوستن انجمن نجوم ثاقب به جمع گروه های حاظر و همچنین آغاز فعالیت در باشگاه نجوم رشت خبر داد. سپس حضار را به دیدن اخبار تصویری و بیان خبر توسط خانم ریحانه فلاح و آقای پوریا مومن از انجمن علمی پژوهشی نجم شمال دعوت نمودند که آنها گذیده ای از اخبار ایران و جهان را به سمع و نظر حاظرین رساندند.

·         گذیده ای از  عناوین خبرها :

1)      16 ساعت زمینی برابر یک روز سیاره نپتون

2)      اولین تصویر از فضای میان ستاره ای

3)      سومین کارگاه و نمایشگاه twan در ایران

4)      نخستین نتایج از عکسهای وستا منتشر شد

5)      خبر خوشایند از سیارکهای نزدیک زمین

6)      دومین کارگاه بین المللی اختفای نجومی در اهواز

7)      فوران اژدهایی در نیمه شب 16 مهر رخ داد

8)      رصد بارش شهابهای اژدهایی توسط 7 نفر از اعضای انجمن نجوم نجم شمال در روستای لیچاه از توابع لشت نشاء در نیمه شب 16 مهر ماه

9)      آخرین تصویر از پروژه رصد خانه رشت

10)   رصد10 نفر از اعضای انجمن نجوم اکلیل شمالی از فوران اژدهایی در نیمه شب 16 مهر ماه

اولین مقاله توسط آقای هادی بابایی از انجمن نجوم ثاقب با عنوان همخط کردن لیزی تلسکوپ ها و اهمیت آن به سمع و نظر دوستان حاضر در سالن رسید،که ایشان به تفصیل چگونگی همخط نمودن در تلسکوپهای بازتابی را برای حاضرین تشریح نمودند.

در بخش بعد یک نماهنگ نجومی دینی به تهیه آقای نبی زاده پخش شد و بعد از آن از دو مقاله برتر باشگاه گذشته تحت عنوان (عکاسی نجومی آسان 2 : آقای پویا احمدی فرد از انجمن نجوم نجم شمال)و(مقاله دنباله داران از گروه ستاره شناسی نسل شریف با اجرای آقای رادمهر تقی زاده و خانم مهشید عبدی)تقدیر بعمل آمد.

در ادامه مجری از آقای علی رازقی برای اجرای مقاله ای تحت عنوان ریخت شناسی کهکشانها دعوت نمود که ایشان به بررسی انواع کهکشان ها ، ساختار و نوع فعالیتشان پرداختند که بسیار مورد توجه حاظرین قرار گرفت، سپس یک نماهنگ نجومی  جذاب به تهیه خانم اکرم کلهر نمایش داده شد.

چهارمین و آخرین اجرا با عنوان کیهانشناسی 2 که ادامه مقاله ای تحت همین عنوان در باشگاه گذشته بود توسط آقای مرتضی قربانپور به سمع و نظر علاقمندان رسید، ایشان به بررسی مباحثی همچون: هندسه ی فضا زمان، مدل های فریدمن و ماده ی تاریک پرداختند.

در خاتمه مجری بعد از تشکر از حضور شرکت کنندگان، از آنها برای شرکت در پنجاه و ششمین باشگاه نجوم رشت در 25 آبان 1390 واقع در سالن زندیاد دکتر رحمدل مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء دعوت به عمل آورد، پنجاه وپنجمین باشگاه، باشگاه نجوم رشت نیز با ثبت عکس یادگاری از عوامل اجرایی و علمی خاتمه یافت.

 

پویا احمدی فرد

دبیر اجرایی باشگاه نجوم رشت

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید