تبلیغات
پایگاه پرتاب ملی ایجاد می شود
ارسال در: 1390/08/30-15:12
سرپرست سازمان فضایی ایران از راه اندازی پایگاه پرتاب ملی با همكاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در كشور خبر داد.

دكتر 'حمید فاضلی' روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: براساس موافقتنامه میان سازمان فضایی ایران و وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح نقش هر یك از نهادها در ایجاد پایگاه پرتاب ملی مشخص شده است.

سرپرست سازمان فضایی ایران خاطرنشان كرد: این پایگاه به عنوان یك مركز پرتاب سیویل (غیرنظامی) پیش بینی شده و قرار است در زمینه پرتاب موجود زنده، پرتاب ماهواره های سنجشی و ماهواره مخابراتی در مدار ژئو فعالیت كند چرا كه این پرتاب ها به شرایط ویژه ای نیاز دارد و حتی الامكان باید در شرایط نزدیك به منطقه استوایی صورت گیرد تا هزینه های پرتاب و انجام مانورهای مداری آن به حداقل رسد.

وی درباره اهمیت ایجاد چنین پایگاهی در كشور گفت: ایجاد پایگاه ملی پرتاب به منظور انجام آخرین آزمایش های تاكتیكی قبل از پرواز مانند یكپارچه سازی، همسان سازی و سازگاری بین حامل و محموله پایین ماهواره و ماهواره بر و از سوی دیگر قابلیت پایگاه پرتاب از نظر وزن و مدار پرتابی محموله مورد بررسی قرار گیرد.

وی منطقه جنوب شرقی كشور را بهترین نقطه از نظر ایمنی برای تاسیس این مركز دانست و خاطرنشان كرد: این منطقه در نزدیكی اقیانوس هند قرار دارد و تعداد ساكنان آن بسیار كم است و بنابراین بهترین نقطه در كشور برای تاسیس این مركز محسوب می شود.

فاضلی گفت: در حال حاضر‌ نقطه‌یابی و فعالیت آمایش سرزمینی تاسیس پایگاه ملی پرتاب انجام و نقطه نهایی انتخاب شده است و با تصویب شورای عالی فضایی، مراحل تملك، طراحی و ساخت اجرا خواهد شد.

منبع :irna
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید