تبلیغات
موشک‌هایی با تکنولوژی نوین جایگزین سایوز و آریان
ارسال در: 1390/09/01-09:20
روسیه و فرانسه قصد دارند تا موشک‌هایی با تکنولوژی نوین را جایگزین موشک‌های فعلی خود – آریان فرانسوی و سایوز روسی – کنند.

هاشم سیماب

روسیه و فرانسه قصد دارند تا موشک‌هایی با تکنولوژی نوین را جایگزین موشک‌های فعلی خودآریان فرانسوی و سایوز روسیکنند.

پس از بازنشسته شدن شاتل‌های امریکایی و اعلام برنامه‌های سازمان فضایی امریکا – ناسا – مبنی بر برنامه‌ای جاه طلبانه برای جایگزینی این موشک‌ها و ساختن موشک‌هایی که بتواند فضانوردان را به ماه ، مریخ و سیارک‌ها ببرد، حالا نوبت به رقبای اروپایی می‌رسد که از برنامه‌های آتی خود پرده برداری کنند.روسیه و فرانسه تلاش می‌کنند تا با همکاری همدیگر موشک‌های پیشرفته‌ای با قالبیت استفاده چندین باره بسازند. به گزارش خبرگزاری ریا نووسیتی، ولادیمیر پوتین نخست‌وزیر روسیه با اعلام این خبر گفت که این پروژه مشترک میان مهندسان روسی و فرانسوی اورال (Ural) نام دارد.

از جزییات این برنامه اطلاع زیادی منتشر نشده با این وجود گفته می‌شود که اورال برنامه‌ای پانزده‌ ساله است و از سال 2005 کار بر روی آن آغاز شده است.انتظار می‌رود Ural جایگزین موشک‌های آریان، که بسیاری از ماهواره‌های اروپایی را از مرکز گویان فرانسه به مدار زمین برده است و موشک‌های روسی سایوز، تنها وسیله‌ای که در حال حاضر و پس از بازنسشته شدن شاتل‌ها امکان فرستادن فضانورد و وسایل به ایستگاه فضایی بین‌المللی را ممکن می‌سازد، شود.

در حال حاضر این پروژه در مراحل ابتدایی است و هنوز بحث در مورد نوع سوخت آن ادامه دارد؛ اینکه سوخت آن از نوع هیدروژن مایع، کروسن یا متان مایع باشد.به گفته مدیر آژانس ملی فضایی فرانسه یانیک د اسکاتا (Yannick d'Escatha)، مهندسان امیدوار هستند که این موشک‌ها بین سال‌های 2020 تا 2030 جایگزین موشک‌های کنونی شوند.

منبع :paraaky.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید