تبلیغات
دنباله دار خورشید خراش
ارسال در: 1390/09/24-11:25

عبد الرضا لاوری

دنباله دار خورشید خراش با نام لاوجوی(lovejoy )که توسط یک منجم آماتور استرالیایی با همین نام حدود دو هفته پیش کشف شده در حال شیرجه رفتن به سمت خورشید است.این دنباله دار با ابعاد حدود 100 متر که بزرگترین دنباله دار خورشید خراشی به حساب می آید که تا کنون کشف شده اواخر امروز (پنج شنبه)تا فردا با غرق شدن در جو خورشید به زندگی خود پایان خواهد داد.پیش بینی می شود قدر این دنباله دار به منفی چهار یا پنج برسد که در این صورت می توان حتی با چشم غیر مسلح هم آنرا مشاهده کرد . با در نظر گرفتن اینکه مشاهده مستقیم خورشید با چشم غیر مسلح بسیار خطر ناک است با احتیاط کامل ودر حالیکه در سایه یک ساختمان بلندمی ایستید می توانید احتمالا" شاهد دنباله دار باشید.دنباله دار مکنات هم در سال 2007 درچنین شرایطی قابل مشاهده بود.

این دنباله دار از دسته نباله دارهای کروز(Kreutz (می باشد که همگی احتمالا" باقی مانده دنباله دار بزرگی بوده اند که در سال 1106 میلادی مشاهده شده است.ابعاداین دنباله دار حدود ده برابر سایر دنباله دارهای خورشید خراشی است که تلسکوپ SOHO هر چندروز یکی از آنها را کشف می کند.

 

منبع :www.spaceweather.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید