تبلیغات
گزارش برگزاری شانزدهمین باشگاه نجوم همدان / ویژه برنامه شب یلدا
ارسال در: 1390/10/07-09:51
ویژه برنامه ی گرامیداشت فرخنده شب ایرانیان

ویژه برنامه ی گرامیداشت فرخنده شب ایرانیان " یلدا " چهارشنبه سی ام آذر ماه در قالب شانزدهمین باشگاه نجوم همدان در سالن اجتماعات مرکز اختر شناسی ابن صلاح همدانی وابسته به معاونت – فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان از ساعت 15:30 لغایت 17:30 برگزار شد .

در نخستین بخش از برنامه جناب آقای بهزاد قیاسوند به معرفی تازه ترین رویدادهای نجومی و معرفی پدیده های رصدی منتخب آسمان دی ماه پرداختند و در پایان سخنرانی خود نماهنگی را با موضوع شناخت ساز و کارهای کاوشگر کنجکاوی  برای عموم علاقه مندان به نمایش در آوردند و در خلال صحبت هایشان نیز نسبت به پاسخگویی به سوالات حضار اقدام نمودند.

در بخش بعدی برنامه سرکار خانم زمانیان با معرفی و بررسی پیشینه ی رقابت های رصدی کشور ( مسیه و صوفی ) به ایراد سخنرانی پرداختند . ایشان در سخنرانی خود به تاریخچه ی برگزاری این رقابت اشاراتی داشته و پس از بررسی قوانین و اصول مقدماتی شرکت در این رقابت به معرفی برگزیدگان همدانی این رقابت پرداختند و در نهایت با معرفی وب گاه های مرتبط با موضوع سخنرانی خود علاقه مندان را جهت کسب اطلاعات تکمیلی و آگاهی از زمان برگزاری رقابت های بعدی رصدی مسیه و صوفی مطلع ساختند.

پس از اتمام این بخش نوبت به بخش ثابت و همیشگی باشگاه تحت عنوان پاسخگویی به سوالات رایج نجوم آماتوری با اجرای دانشجوی فیزیک دانشگاه بوعلی سینا جناب آقای علیرضا یار محمدی رسید . ایشان طبق روال باشگاه های قبل سوالاتی را که به نوعی از اهمیت بیشتری برای عموم علاقه مندان برخوردار است را گردآوری و در طی سخنرانی خود با مشارکت حاضرین نسبت به پاسخگویی به سوالات مذکور اقدام نمودند.

و در نهایت سخنرانی ویژه ی این باشگاه بررسی جنبه های علمی و فرهنگیر- تاریخی شب یلد ا در نظر گرفته شده بود که توسط سرکار خانم یاری تقدیم شرکت کنندگان شد . ایشان نیز در سخنان خود به معرفی پیشینه ی تاریخی این فرخنده شب پرداخته و پس از ارائه ی توضیحات لازم در خصوص چگونگی وقوع علمی این رویداد و تقارن آن با انقلاب زمستانی به معرفی آیین های مرسوم در سرتاسر ایران پرداختند.

کلیه علاقه مندان به شرکت و همکاری در برگزاری در باشگاه های نجوم همدان می توانند جهت کسب اطلاعات بیستر به وبگاه مرکز اخترشناسی ابن صلاح  مراجعه نمایند.

www.ebnesalah.ir

hamedanac@gmail.com

 

عوامل اجرایی شانزدهمین باشگاه نجوم همدان

اجرا : بهنام کاتبی

امور اجرایی : اشکان شکوری

پشتیبانی فنی : آرش رنجبران

تنطیم گزارش : کمیته اجرایی باشگاه نجوم همدان ( علی ترکمان / بهنام کاتبی و امین بشیری ) .

 

نظرات ارسالی:
 
آ.ر
1390/10/26   1:55:00 PM
salam agha in bashgah nojome hamedan kheili jalebe man chand bar sherkat kardam be shoma ham pishnahad mikonam sherkat konid

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید