تبلیغات
فرهنگ‌نامه‌ي نجوم و فضا» کتاب برگزیده نهمین جشنواره کتاب رشد
ارسال در: 1390/10/07-11:21
اخترشناسی یا نجوم، دنیای پر رمز و رازی است که به ظاهر با زندگی روزمره ما ارتباطی ندارد و فقط ذهن‌های کنجکاو را به خود جلب می کند. اما زمین و هرچه در این سیاره خرد است، با کیهان عظیم اطراف آن ارتباط دارد.

اخترشناسی یا نجوم، دنیای پر رمز و رازی است که به ظاهر با زندگی روزمره ما ارتباطی ندارد و فقط ذهن‌های کنجکاو را به خود جلب می کند. اما زمین و هرچه در این سیاره خرد است، با کیهان عظیم اطراف آن ارتباط دارد. در حالی که جایی آرام نشسته‌اید و این نوشته را می‌خوانید، با سرعتی بیشتر از هواپیمای جت در حال گردش به دور مرکز زمین هستید. از سوی دیگر، زمین ما را با سرعتی صد برابر تندتر از سرعت صوت، در فضا به دور خورشید می‌گرداند!

گروه نویسندگان و مترجمان «فرهنگ‌نامه‌ي نجوم و فضا» نیز کوشیده‌اند تازه‌ترین رویدادهای اخترشناسی را در آن وارد کنند. این اثر بر مبنای تازه‌ترین نسخه فرهنگ‌نامه‌ي فضا (Encyclopedia of Space) از انتشارات DK تنظیم شده است. علاوه بر ترجمه، مطالب مربوط به کاوش‌های فضایی و یافته‌های اخترشناسی در چند سال اخیر به کتاب افزوده شده است. فصل تاریخ نجوم و چند بخش جدید نیز تألیف و به اصل کتاب افزوده شده است. از سوی دیگر، با معرفی اخترشناسان ایرانی امروز و گذشته و استفاده از تصاویر دیدنی آسمان، که در ایران گرفته شده‌اند، کوشیده شده است كه ارتباط بیشتری بین علم اخترشناسی و جامعه ایرانی برقرار شود.

مؤسسه «طبیعت آسمان شب» به آقای بابک امین تفرشی سر ویراستار علمی این کتاب و همچنین انتشارات نشر طلایی تبریک مي‌گويد و امیدوار است كه این فرهنگ‌نامه‌ي کامل، مورد توجه و شناخت هر چه بیشتر مردم قرار بگیرد.

این مؤسسه همچنین به سایر اعضاي گروه توليد این کتاب به شرح زیر تبریک مي‌‌گويد:

 

مترجم: شادی حامدی آزاد

نویسندگان و مترجمان همکار: پوریا ناظمی، آیرین شیوایی

عکاسان داخلی: بابک امین تفرشی، اشین دانیلی ذکریان، هاتف همایی، امیرحسین ابوالفتح، علیرضا وفا، همایون یگانه

منبع :telescope.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید