تبلیغات
برگزاری نمايشگاه تصاوير نجومي "از زمين تا كيهان (FETTU)" در دانشگاه تهران
ارسال در: 1390/11/29-08:58
پروژه از زمین تا کیهان (FETTU) از جمله پروژه های بنیادی سال جهانی نجوم بود که اکنون به عنوان میراث آن سال همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

پروژه از زمین تا کیهان (FETTU) از جمله پروژه های بنیادی سال جهانی نجوم بود که اکنون به عنوان میراث آن سال همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

فعالیت اصلی این پروژه برگزاری نمایشگاهی از خیره کننده ترین و تأثیرگذارترین عکس های نجومی اعماق آسمان با کیفیت بسیار بالا در گوشه گوشه جهان بوده است. بیشتر این عکس ها متعلق به معتبرترین مراکز نجومی و سرشناس ترین عکاسان نجومی جهان است که امتیاز و مجوز نمایش این عکس ها را برای عموم مردم با هدف ترویج علم نجوم در قالب پروژه FETTU صادر نموده اند.

 

این نمایشگاه به همت كانون نجوم دانشجويي دانشگاه تهران و با همکاری شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران به مدت 5 روز از یکشنبه 30 بهمن لغايت پنجشنبه 4 اسفند در محل باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران برگزار می شود. علاوه بر عکس های پروژه FETTU، اضافه شدن تعدادی از عکس های نمای باز از آسمان ایران نیز به غنای این نمایشگاه افزوده است.

 

نمایشگاه FETTU در ایران طی سه سال اخیر در شهرهای مختلفی همچون قشم، بندر چابهار، پسابندر، خوی، شیراز، تهران، تبریز، زاهدان، زنجان، مشهد و بسیاری از شهرهای دیگر با همکاری پروژه جهانی StarPeace، شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران و گروه ها و انجمن های محلی برگزار شده است.

یکی از توجه برانگیزترین مکان هایی که پروژه FETTU در آن برگزار شده است، محل نمایشگاه اختصاصی مجلس شورای اسلامی در میدان بهارستان تهران در سال 1388 بوده است که طی آن نمایندگان و هیئت رئیسه مجلس به طور اختصاصی از این تصاویر منحصر به فرد بازدید نمودند.

 

برای اطلاعات بیشتر درباره نمايشگاه تصاوير نجومي "از زمين تا كيهان (FETTU)" وبسایت این پروژه را ببینید:  http://www.fromearthtotheuniverse.org 

 

نشانی محل برگزاری نمایشگاه: تهران- انقلاب خيابان 16 آذر روبرو دانشگاه تهران جنب پلي كلينيك 16 آذر باشگاه دانشجويان
زمان: 30 بهمن لغايت پنجشنبه 4 اسفند از ساعت 9 الي 16


بازديد از نمایشگاه براي عموم علاقه مندان به علم نجوم در تاریخ و زمان های یاد شده آزاد است.


<!--[if !supportLineBreakNewLine]--> <!--[endif]-->
نظرات ارسالی:
 
مهدی قنبری
1390/11/30   10:51:00 AM
جهت جلوگیری از برخورد اپوفیس راههای مختلفی وجود دارد که به یک نمونه اشاره میشود .اگر اپوفیس در یک مدار مشخص در گردش است میتوان بانصب موشکهای پر قدرت در زاویه محاسب شده ورنگ امیزی محل معین از شهاب بعد اخرین مسیر نزدیک زمین واولین حرکت دوری از زمین شهاب را از مدار خود خارج نمود البته در همین حال میتوان از نیرویجاذبه نیز کمک گرفت .و.............

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید