تبلیغات
گردهمایی اسفند ماه انجمن نجوم ثاقب
ارسال در: 1390/12/13-09:03
گردهمایی این ماه انجمن نجوم ثاقب در تاریخ جمعه 4 اسفند 1390، ساعت 10:30 الی 12:30 برگزار شد.

گردهمایی این ماه انجمن نجوم ثاقب در تاریخ جمعه 4 اسفند 1390، ساعت 10:30 الی 12:30 برگزار شد.

برنامه های این گردهمایی به شرح زیر بود:
- پخش قرآن و سرود ملي
- آلودگي نوري (قسمت اول)
 توسط آقاي اشکان شعباني، در اين برنامه ايشان درباره چگونگي به وجود آمدن آلودگي نوري و اثرات آن بر سلامت انسان ها توضيحاتي دادند.
- رويدادهاي نجومي
 که با توضيح و اجراي بسيار خوب آقاي هادي بابايي بينندگان به خصوص ميهمانان جديد دست به قلم برده و تاريخ و ساعتها را ياداشت نمودند تا در اين ماه اولين رصدهاي آماتوري خود را آغاز نمايند. (آقاي بابايي از مدرسان تواناي انجمن نجوم ثاقب هستند که در سطح استان معرفي و تدريس مي نمايند ايشان در ساخت ابزارهاي نجومي مهارت هاي ويژه اي دارند و اولين جايزه دکتر ثبوتي از دانشگاه زنجان را به خود اختصاص داده و به عنوان جوان برتر صومعه سرا از طرف شوراي شهر و فرمانداري انتخاب شدند. - صحبت هاي مدير اجرايي انجمن نجوم ثاقب گيلان جناب آقاي وقوعي را داشتيم. ايشان ضمن خوش آمد گويي به مهمانان و تشکر از مجريان برنامه، فعاليت هاي آينده انجمن را براي آموزش رابطين در سطح استان و جذب آنها بيان نمودند و توضيح دادند که در باشگاه هاي انجمن ارائه برنامه شامل دو قسمت است: مقدماتي براي رابطين جديد و پيشرفته براي دانش پژوهان قديمي انجمن که از اين لحظه به بعد شاهد برنامه هاي تخصصي تر خواهند بود-نماهنگ نجومي آسمان زيبا
که توسط آقاي اشکان شعباني تهيه شده بود پخش شد که حاضرين از آن بسيار لذت بردند.
 - محيط ميان ستاره اي
 که توسط آقاي منادي به خوبي اجرا شد و حاضرين را شگفت زده کرد. -نماهنگ ديگری پخش شد که در حين نماهنگ اوليا رابطين براي ديدن لکه هاي خورشيدي که توسط آقاي بابائي با تلسکوپ آماده شده بود سالن را ترک کردند.
 - کوارتها (قسمت دوم)
 که توسط يکي ديگر از اساتيد انجمن جناب آقاي آريامنش براي حاضرين همراه با تصوير هاي زيبا ارائه شد. 
مابين برنامه ها خانم آذرنيور مجري اين گردهمايي به بررسي رصد گذر زهره در 7 خرداد 91 پرداختند. گفتني است برنامه هاي اجرايي انجمن ثاقب در سال تحصيلي هر روز سه جلسه آموزش 5/1 ساعته مي باشد که براي پايه هاي مختلف (مهدکودک،پيش دبستاني،ابتدايي،راهنمايي،دبيرستان،دانشجويان) و همچنين براي دبيران سر گروه رشته هاي مختلف درسي در سطح استان گيلان با تعيين وقت قبلي اجرا مي شود. براي هر کلاس درسي که از اين مرکز بازديد و آموزش علمي دارند دو نفر به عنوان رابط علمي انتخاب مي شوند. رابطين به طور رايگان تا يک سال مي توانند در گردهمايي ها که آخرين پنجشنبه هر ماه ساعت5/6-5 عصر (براي مقطع ابتدايي) شرکت نمايند در باشگاه نجوم کودکان که به طور منظم هر ماه در ثاقب برگزار مي گردد اجراي برنامه ها با کودکاني است که قبلا در ثاقب دوره نجوم مقدماتي کودک را پشت سر گذاشته اند. اين کودکان به سرپرستي خانم پروانه قاضي يکي از مدرسان خوب کودکان استان که دوره هاي مختلف نجوم را در ثاقب ديده اند فعاليت مي کنند و از ديگر شخصيت هاي علمي کشور بهره مند مي شوند. در نهايت از مسئول اين باشگاه آقاي اشکان شعباني تشکر مي کنيم. گردهمايي بعدي 25 فروردين می باشد. 


با تشکر
رمضانعلی وقوعی

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید