تبلیغات
کشف موتورهای آپولو ۱۱ توسط بنيانگذار سایت آمازون
ارسال در: 1391/01/11-17:11
جف بزوز، بنیانگذار سایت اینترنتی آمازون موتورهایی که به پرتاب موشک آپولو ۱۱کمک کردند را پیدا کرده است.

آقای بزوز موتورهای موشک آپولو ۱۱ که در سال ۱۹۶۹ به ماه پرتاب شد را در اعماق اقیانوس اطلس پیدا کرده است.آقای بزوز در وبلاگ خود نوشت که او ۵ موتور توسط یک دستگاه‌ کاشف‌ زیر دریایی‌ که از طریق‌ امواج‌ صوتی‌ اشیاء را پیدا می کند، در عمق چهار هزار و ۳۰۰ متری اقیانوس اطلس پیدا شد.آقای بزوز می گوید هدف او خارج کردن حداقل یکی از این موتورها از کف اقیانوس و ترمیم آن است.

این موتورها که روی هم رفته ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلو نیروی رانشی تولید می کردند کمی پس از پرتاب موشک آپولو به فضا به داخل آب افتادند.آقای بزوز در وبلاگ خود می نویسد از وضعیت این موتورها خبر ندارد چرا که آنها با سرعت و فشار بسیار بالا وارد آب شده و حدود ۴۰ سال است که در اعماق اقیانوس قرار دارند. او می گوید که البته جنس آنها بسیار محکم است.آقای بزوز می گوید هر چند این موتورها به ناسا، سازمان ملی هوانوردی و فضایی آمریکا تعلق دارند اما امیدوار است آنها در موزه پرواز در شهر سیاتل به نمایش گذاشته شوند.برخی از قطعات موشک آپولو اکنون در موزه هوا و فضای واشنگتن قرار دارند.ناسا هم در این باره ابراز خرسندی کرده و گفته است که منتظر اطلاعات بیشتری از طرف آقای بزوز است.جف بزوز ۵ ساله بود که آپولو ۱۱ به فضا پرتاب شد و ۴ روز بعد نیل آرم استرانگ و باز آلدرین بر ماه قدم گذاشتند. او می گوید تماشای چنین صحنه ای حس کنجکاوی او را نسبت به فضا بیشتر کرد.گفته می شود عمق دریا پر از باقی مانده های موشکهایی از عصر فضا است و مشخص نیست چه اتفاقی برای این اشیاء افتاده است.

منبع :bbc
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید