تبلیغات
فراخوان گردهمایی گذر زهره از مقابل خورشید در سیستان و بلوچستان
ارسال در: 1391/01/22-11:16
17 خرداد ماه 1391 برای هفتمین بار پس از اختراع تلسکوپ شاهد گذر سیاره زهره از مقابل خورشید خواهیم بود، گذری که فرصت مشاهده دوباره آن به سال 2117 میلادی موکول می شود و متاسفانه در ایران تنها بخشی از این رخداد قابل مشاهده است.

17 خرداد ماه 1391 برای هفتمین بار پس از اختراع تلسکوپ شاهد گذر سیاره زهره از مقابل خورشید خواهیم بود، گذری که فرصت مشاهده دوباره آن به سال 2117 میلادی موکول می شود و متاسفانه در ایران تنها بخشی از این رخداد قابل مشاهده است.

 بلوچستان بهترین منطقه ایران برای رصد این پدیده محسوب می شود. جمعیت منجمان مهبانگ زاهدان و دانشگاه زابل از کلیه ستاره شناسان علاقه مند ایران برای رصد گذر زهره 1391 از استان سیستان و بلوچستان دعوت به عمل می آورند...

از تابستان سال گذشته تا کنون تعدادی از اعضای جمعیت منجمان مهبانگ برای برپایی گردهمایی تخصصی میان ستاره شناسان ایران و نیز تعدادی از کشور های فعال جهان در عرصه ستاره شناسی که از موقعیت مناسبی برای رصد گذر زهره برخوردارند، در تلاش بوده اند تا در نهایت با لطف مسئولین محترم دانشگاه زابل و پیگیری های مکرر خانم ها سحر سرگلزائی، فاطمه شیخ و آقای بنیامین پیری امکان برپایی چنین برنامه ای فراهم شده است و بدینوسیله در فاصله کمتر از 10 روز تا آغاز زمان ثبت نام برای شرکت در گردهمایی چنین اطلاعیه در سطح جامعه نجوم آماتوری ایران منتشر می نماییم؛

گردهمایی رصدگران ایران برای مشاهده گذر زهره را با شعار «آخرین تجربه نسل امروز... میراثی برای نسل فردا» دنبال خواهیم کرد به این امید که با جدیّت تمام برای ثبتی تاریخی از آخرین فرصت نسل ما برای رصد گذر دومین فرزند خورشید از مقابل آن گام برداریم و میراثی کامل و بدون نقص برای نسل های چند دهه بعد که تا 105 سال آینده فرصت مشاهده دوباره این رویداد را نمی یابند، بر جای گذاریم. پیرو این شعار از تمام ستاره شناسان مشتاق ایران برای حضور در این برنامه دعوت می کنیم تا در ایجاد این میراث ماندگار سهیم شوند.

http://iranvt2012.com/Persian/images/logo-lowquality.jpg

لوگوی بین المللی پروژه گذر زهره از مقابل خورشید - سیستان و بلوچستان

 

همزمان با انتشار فراخوان برای شرکت در این برنامه از «تارگاه اینترنتی گذر سیاره زهره از مقابل خورشید» نیز رونمایی می کنیم که با نشانی www.IranVT2012.com با اهداف اطلاع رسانی دقیق جزئیات این برنامه، انتشار مقالات و ژورنال های تخصصی مرتبط، ارائه لینک دانلود نرم افزار های محاسباتی گذر زهره، ارائه آرشیو کاملی از مقالات گذشته و جدید پیرامون گذر زهره و در نهایت گزارشی کامل به صورت تحلیلی و تصویری از رخداد راه اندازی شده است. امید است این پرتال نیز مورد استفاده کلیه علاقه مندان قرار گیرد.

http://www.iranvt2012.com/index.jpg

نمایی از صفحه نخست تارگاه

 

جزئیات دقیق تر پیرامون برنامه دقیق کارگاه های تخصصی گذر زهره، موقعیت جغرافیایی رصدگاه، امکانات موجود و... طی اطلاعیه های بعدی صادر خواهد شد. همچنین ثبت نام در برنامه از آغاز اردی بهشت 91 به مدت 15 روز انجام خواهد شد و به دلیل محدودیت پذیرش اولویت با اشخاصی است که در روز های آغازین برای ثبت نام اقدام فرمایند.

به امید دیدار شما در دیار رستمِ دَستان، سرزمین سیستان و بلوچستان

21 فروردین ماه 1391 » انتشار فراخوان عمومی، رونمایی از لوگو و سایت پروژه

1 تا 15 اردی بهشت ماه 1391 » ثبت نام و پذیرش برای حضور در برنامه

3 اردی بهشت ماه 1391 » رونمایی از پوستر پروژه

4 اردی بهشت ماه 1391 » رونمایی از بخش انگلیسی سایت پروژه

16 تا 18 خرداد ماه 1391 » برپایی کارگاه تخصصی و رصد علمی - عملی گذر زهره

18 خرداد ماه 1391 » گزارش اولیه

1 امرداد ماه 1391 » گزارش نهایی و اعلام نتیجه تحلیل داده ها
 

مجریان طرح: دانشگاه زابل و جمعیت منجمان مهبانگ

دبیر اجرایی و روابط عمومی: فاطمه شیخ

هماهنگی روابط بین المللی: مهندس سحر سرگلزائی

دبیر علمی و مدیر سایت: بنیامین پیری

هماهنگی پروژه های علمی و ساماندهی کارگروه های علمی پژوهشی: مهندس پوریا پهلوان

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید