تبلیغات
گزارش برگزاری مراسم صلح ستارگان در استان اصفهان
ارسال در: 1391/01/30-13:35
هدف از اجرای این برنامه در درجه ی اول آشنایی با پروژه ی صلح ستارگان و معرفی آن به شهروندان اصفهانی وعلاوه بر آن آشنائی کلی با علم نجوم و زیبائی های آن، به مناسبت شب یوری و مقارن شدن آن با سومین و آخرین شب اجراء پروژه ی صلح ستارگان در ایران بود.

در سال جهانی نجوم، عده اي از منجمان آماتور ايراني گرد هم جمع شدند و پايه هاي پروژه صلح ستارگان را كه بعدها به عنوان يكي از پروژه هاي ويژه سال جهاني نجوم انتخاب شد، ريختند و در شب يلداي 1387 آغاز اين پروژه را به همراه آغاز سال جهاني نجوم جشن گرفتند.

اكنون بيش از 30 گروه از 27 كشور جهان عضو اين پروژه شده اند. هدف اصلي پروژه صلح ستارگان ترويج علم نجوم و صلح ميان انسانها است. گروههاي عضو اين پروژه در سراسر دنيا برنامه هاي رصدي مشتركي را در طي يك شب با كشورهاي همسايه خود برگزار مي كنند تا نشان دهند آسمان مرزي نمي شناسد و براي همه يكسان است. هم اکنون این پروژه به صورت جدی در مناطق مرزی ایران همچون استانهای آذربایجان و خراسان پیگیری می شود . آرش هادیزاده مدیر برنامه صلح ستارگان در اصفهان در غالب همایش معرفی پروژه ی Star peace به همراه رصد زنده آسمان برگزار نمود. انجمن پیشگامان آسمان در شب یوری و همزان با آخرین شب این پروژه، در اصفهان اجراء نمود.

هدف از اجرای این برنامه در درجه ی اول آشنایی با پروژه ی صلح ستارگان و معرفی آن به شهروندان اصفهانی وعلاوه بر آن آشنائی کلی با علم نجوم و زیبائی های آن، به مناسبت شب یوری و مقارن شدن آن با سومین و آخرین شب اجراء پروژه ی صلح ستارگان در ایران بود.

. از این رو در تاریخ 24/1/91 در سالن گرده همائی قلمستان واقع در مجموعه ی فرهنگی تفریحی باغ غدیر، به صورت یک برنامه ی عمومی برای علاقمندان از ساعت 19:30 الی 22 شب برگزار گردید که جزئیات آن به شرح زیر است:

-          برقراری تلسکوپ ها و بنر ها پیش از شروع برنامه در ساعت 19:30

-          آماده سازی محیط و ارائه ی رصد جهت اجرای رصد برای علاقمندان (19:30 الی 20:30)

-          شروع برنامه تئوری "به صورت کارگاه" در ساعت (20:30 الی 22) که شامل سه بخش زیر می باشد:

 

1.      خوش آمد گویی و اعلام برنامه ها (20:3 الی 20:45)

2.      معرفی پروژه ی Star Peace (20:45 الی 21:15)

3.      تماس تلفنی با جناب آقای سیاوش صفاریان پور (21:15 الی 21:30)

4.      سمینار آشنائی با شگفتی های عالم (21:30 الی 22)

 

-          در انتها تعدادی عکس یادگاری به صورت دسته جمعی با حضار گرفته شد... .

افراد فعال در این برنامه شامل : آرش هادیزاده : مدیر برنامه صلح ستارگان در اصفهان ، محمود روشنی: معرف پروژه  صلح ستارگان ، رضا ماه منظر: سمینار آشنائی با شگفتی های عالم وگروه همکار.


منبع :asiac.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید