تبلیغات
عکس ترکیبی از کهشکان آندورمدا
ارسال در: 1391/02/30-15:13
این تصویر شامل 11 عکس ترکیبی گرفته شده از تلسکوپ کاوشگر گلکس میباشد .

محمدرضا سلطانی

این تصویر با شکوه و جذاب از کهکشان آندرومدا توسط تلسکوپ کاوشگر گلکس گرفته شده است .در تصویر بالا که از ترکیب 11 عکس مختلف خلق شده است ، بازوان مارپیچ آندورمدا شبیه به حلقه هایی در تسلط ستارگان جوان و داغ هستند .این حلقه ها در حقیقت شواهدی از برخورد این کهکشان با همسایه کوچکتر خود یعنی کهکشان بیضی شکل M32 میباشد.کهکشان بزرگ آندورمدا با تنها 2/5 سال نوری فاصله نسبت به ما ، دو عضو اصلی گروه کهکشان های محلی محسوب میشوند.

منبع :APOD
نظرات ارسالی:
 
محمدرضا سلطانی
1391/03/01   12:49:00 PM
دو تا نکته :من به اشتباه در پایان نظرم گفتم به دلیل نور زیاد امراةامسلسله که منظورم کهکشان آندورمدا است.اما آقای رنجبری امکانش هست لطفا منبع صحبت هاتون رو بگید .من به نظرم و طبق منابعی که مطالعه کردم این دوتا کهکشان جز کهکشان های برخوری حساب میشن.با تشکر از شما به خاطر لطفی که داشتید و نظرتون رو اعلام کردید.

محسن رنجبری
1391/02/31   8:04:00 PM
ببخشید خانم زهرا یزدانی این به دلیل این است که این عکس ترکیبی انوع امواج است وگر نه ان دو هیچ برخود یا جاذبه باهم ندارند

محمدرضا سلطانی
1391/02/31   2:17:00 PM
توضیحی که میشه داد این هست که آندرومدا در حقیقت کهکشان M32 رو اسیر قدرت گرانشی خودش کرده و اون رو به عنوان همدم کوتوله خودش معرفی میکنه که در دنیای نجوم از معروفترین زوج های کهشانی برخوردی محسوب میشن و حتی ما میتونیم این دوتا در کنار هم با تلسکوپ هامون رصد کنیم راستش تا جایی که من میدونم M32 تاثیری بر آندرومدا نداره اما به مرور زمان اسقامت خودشو از دست میده و با آندرومدا یکی میشه اگه توی تصویر هم دقت کنید M32 به دلیل نور زیاد امراة المسلسله روشنی زیادی داره.

زهرا یزدانی
1391/02/30   4:22:00 PM
فوق العاده زیبا. این حلقه ها در حقیقت شواهدی از برخورد این کهکشان با همسایه کوچکتر خود یعنی کهکشان بیضی شکل M32 میباشد. این قسمتش سوال برانگیزه. اگه ممکنه توضیحات بیشتری بدین.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید