تبلیغات
اطلاعیه ستاد گذر زهره در خصوص بروز ناهماهنگی های پیش آمده
ارسال در: 1391/03/14-07:49
اطلاعیه ستاد گذر زهره در خصوص بروز ناهماهنگی های پیش آمده

شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران از ماههای پایانی سال گذشته برنامه ریزی و طراحی برنامه های گذر زهره سال جاری را با هدف هماهنگی وهم افزایی در جامعه نجوم آماتوری ایران آغاز کرده است و با ارایه طرح برنامه های خود به انجمن نجوم ایران موارد پیش رو برای این پدیده را مطرح نموده است  . بر این اساس ستاد هماهنگی برنامه های گذر زهره تشکیل شد و با تکیه بر توانایی گروههای فعال کشور این ستاد اقدام به تماس و هماهنگی با آنها نمود. در این بین تفاهم نامه ای با بخش خاورمیانه مجمع زمان سنجی اختفا ها منعقد شد تا امور پروژه های نجوم آماتوری نیز بیش از پیش سامان یابد. تا طراحی ، پیشنهاد ، پی گیری و استنتاج اطلاعات مربوط به آن طبق مسیری مشخص اتفاق افتد. از سوی دیگر برروی وبگاه شاخه آماتوری فضایی برای انعکاس برنامه ها و اطلاعات لازم  برای  کلیه سطوح مخاطبان قرار داده شد.

در این بین با کمال تاسف  در طی چند روز اخیر شاهد بروز برخی ناهماهنگی ها در  برخی برنامه های مربوط به گذر زهره هستیم. ستاد گذر زهره  ضمن ابراز تاسف از موارد پیش آمده ، صرفا به منظور جلوگیری از بروز هرگونه تنشی در جامعه نجوم آماتوری پیش از این رویداد نادر، از مطرح کردن دلایل وقوع این ناهماهنگی ها می گذرد. اما برخود واجب می داند پس از گذر از گذر،  جامعه نجوم آماتوری را از شرایط به وجود آمده آگاه سازد و به شفاف سازی مسایل بپردازد.

اکنون با آرزوی رصد موفق گذر زهره برای کلیه گروه های نجومی کشور ، بار دیگر  توجه جدی به ایمنی رصد این پدیده را یاداور می شود.

امید که در سایه بزرگی و شکوه این سامانه پیچیده خلقت  برخی نگاه های کوچک اندیشانه ، ژرف و دورافق گردد.

ستاد هماهنگی گذر زهره
نظرات ارسالی:
 
ﻣﺼﻄﻔﯽ ﯾﺎﻭﺭﯼ
1391/03/17   4:00:00 AM
ﻣﻦ ﺑﻪ ﺩﻋﻮﺍﻫﺎ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺪﺍﺭﻡ ، ﻓﻘﻂ ﺍﯾﻦ ﻧﮑﺘﻪ ﺟﺎﻟﺐ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺩﻗﯿﻘﺎ ﻫﻤﺎﻥ ﮐﺴﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺗﻮﯼ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﺷﻮﻥ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺳﺘﺎﺩ ﮐﺴﻮﻑ ﺭﺍ ﻣﺴﺨﺮﻩ ﻣﯽ‌ﮐﺮﺩﻧﺪ ﺣﺎﻻ ﺳﺘﺎﺩ ﮔﺬﺭ ﺯﻫﺮﻩ ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺩﺍﺩﻥ !

اکبر نعمتی
1391/03/14   11:01:00 PM
درود بر شما می شه توضیح بدید؟ یعنی اینکه هر گروهی خودش بخواد برنامه عمومی بزاره و چیزی به این شاخه نگه! ناهماهنگی کرده؟

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید