تبلیغات
گذر زهره در شبکه چهار سیما
ارسال در: 1391/03/16-15:31
پخش زنده ویژه برنامه گذر زهره از شبکه چهار سیما از ساعت 5 بامداد چهارشنبه 17 خرداد ماه با تصویر برآمدن  خورشید از خلیج فارس آغاز می شود.

گذر زهره در شبکه چهار سیما

 

پخش زنده ویژه برنامه گذر زهره از شبکه چهار سیما از ساعت 5 بامداد چهارشنبه 17 خرداد ماه با تصویر برآمدن  خورشید از خلیج فارس آغاز می شود.

گذر زهره یکی از پدیده های نادر نجومی است.چرخه این رویداد دوره هایی طولانی مدت دارد. اگر فرصت رصد بار گذر زهره چهارشنبه  را از دست بدهید باید 150 سال تا گذر بعدی صبر کنید!

بیش از یک قرن پیش عبدالغفار نجم الدوله منجم ناصرالدین شاه از فراز عمارت شمس العماره رویداد نادر گذر زهره را رصد کرد و حالا شبکه چهار سیما قصد دارد در اقدامی نمادین از همین مکان اقدام به پخش زنده گذر زهره نماید.

علی اکبر عبدالرشیدی و سیاوش صفاریان پور اجرای این ویژه برنامه علمی را بر عهده خواهند داشت و در طی بیش از چهار ساعت می کوشند ضمن انعکاس این پدیده نجومی از زوایای گوناگون گذر زهره ، خورشید و سیاره زهره را واکاوی کنند.گروه برنامه ساز این ویژه برنامه قصد دارند با استفاده از چندین تلسکوپ تصاویری جذاب از این پدیده را بر روی آنتن ارسال کنند.

دکتر محمد تقی میرترابی ، نفیسه نعیمی پور، دکتر محمد رضا نوروزی و گروهی از کارشناسان و منجمان در این ویژه  برنامه تلویزیونی  حضور خواهند داشت.

اگر ابزار رصدی یا فیلترهای خورشیدی  ایمن در دسترس ندارید می توانید گذر زهره را از شبکه چهار سیما ببینید.کافی است اندکی سحر خیز باشید .

ویژه برنامه گذر زهره در شبکه چهار سیما  کاری از برادران صفاریان پور است که سالها برنامه های پرشمار علمی و نجومی  از جمله برنامه آسمان شب را برای تلویزیون تولید کرده اند.


منبع :asiac.ir
نظرات ارسالی:
 
مرجان
1391/03/17   11:58:00 AM
سلام.امروز من از ساعت 5/30برای دیدن این برنامه بیدار شدم و برای اولین بار یک برنامه نجومی را میدیدم.وای که چقدر جالب بود.خیلی خیلی زحمت کشیده بودن تا کسانی مثل من که اصلا اطلاعاتی نداشتم را علاقه مند کنند یا حداقل این لحظه بسیار زیبای خلقت را ببینند.امیدوارم فرصتی بیدا کنم تا بیام و در کلاسها شرکت کنم.بازم ممنون از برنامه بسیار خوبشون.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید