تبلیغات
و اینک قدم بزرگ چین در صنعت فضایی
ارسال در: 1391/03/25-17:54
روز یکشنبه گذشته دولت چین موشک ماهواره بر لانگ مارچ 2 اف را به محل پرتاب یعنی ایستگاه پرتاب فضایی جیوکوان جهت انجام خرین مراحل آماده سازی منتقل نمود.

عبد الرضا لاوری

روز یکشنبه گذشته دولت چین موشک ماهواره بر لانگ مارچ 2 اف را به محل پرتاب یعنی ایستگاه پرتاب فضایی جیوکوان جهت انجام خرین مراحل آماده سازی منتقل نمود.قرار است در تاریخ 15 یا 16 ژوئن یعنی چند روز دیگر این موشک 63 متری فضاپیمای شنژو 9 را به همراه 3 فضانورد چینی و جهت ملاقات با ایستگاه فضایی تیانگونگ 1 راهی مدار زمین در ارتفاع حدود 330 کیلومتری نماید.این سفر بعنوان چهارمین اعزام فضانورد چینی به فضا واولین اعزام فضانورد به ایستگاه تیانگونگ به حساب می آید.این ایستگاه فضایی که به اندازه یک اتوبوس می باشد در دسامبر سال گذشته راهی مدار زمین گردید.

 

یانگ لی وی در سال 2003 برای اولین بار به فضا رفت.در سال 2005 دو فضانورد دیگر5 روز را در فضاسپری نمودند ودر سال 2008 هم اولین پیاده روی فضایی توسط چینی ها انجام شد.

در نوامبر سال گذشته هم ماهواره شنژو 8 که بدون سرنشین بود بعد از دو روز حرکت در مدار،چند روزی را در کنارایستگاه فضایی چینی در مدار اطراف زمین سپری نمود در این عملیات این ماهواره دوبار به ایستگاه متصل وسپس جدا گردید.درحالیکه این عملیات بطور خودکار انجام گردید عملیات جدید الحاق با کنترل فضانوردان چینی انجام خواهد شد.برای رسیدن به ارتفاع مناسب وفراهم شدن عملیات الحاق اکنون چندین بار ارتفاع تیانگونگ تنظیم شده است.شکل زیر نموداری از تنظیمات ارتفاع تیانگونگ(در نقطه اوج)را نشان می دهد.

 

 

در انتهای عملیات که البته تعداد روزهای آن اعلام نشده ولی به احتمال زیاد در حدود 10 تا 12 روز خواهد بود کپسول فرود به همراه سه فضانورد در استان مونگولیا به شکل یک سقوط وبکمک چتر فرود خواهد آمد.

گفتنی است تیانگونگ به معنای قصر بهشتی وشنژو هم به معنای وسیله آسمانی است.تاکنون اسامی فضانوردان چینی که قرار است با این فضاپیماپرواز کنند اعلام نشده است وبه نظر می رسد یکی از آنها یک زن می باشد.گفته شده که جهت احتیاط یکی از فضانوردان در شنژو باقی مانده ودو فضانورد دیگر جهت انجام کارهای مهندسی وتحقیقات علمی که نامشخص می باشند به داخل تیانگونگ خواهند رفت.

طول دو قسمت پروژه بعد از الحاق دو قسمت به حدود 20 متر خواهد رسید.در تصویر شبیه سازی شده زیر تیانگونگ در سمت چپ وشنژو9 در قسمت راست دیده می شود.

 

 

عکس زیر صحنه ای واقعی از عبور تیانگونگ از مقابل قرص خورشید را نشان می دهد که تیه ری لوگاوت فرانسوی در تاریخ 11می 2012 تهیه نموده است.در  زمان عکاسی، فضاپیما با سرعت 16500 مایل در ساعت طی نه دهم ثانیه از مقابل خورشید عبور کرده است.


  

 

منبع :www.spaceflightnow.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید