تبلیغات
پرتاب ابزار اسکن میدان مغناطیسی خورشید به فضا
ارسال در: 1391/04/17-15:10
موشک حامل ابزار بررسی تغییرات میدان های مغناطیسی خورشید موسوم به SUMI روز پنجشنبه از مرکز تحقیقاتی در نیومکزیکو به فضا پرتاب شد.
 آرین سهرابی 
موشک حامل ابزار بررسی تغییرات میدان های مغناطیسی خورشید موسوم به SUMI روز پنجشنبه از مرکز تحقیقاتی در نیومکزیکو به فضا پرتاب شد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام ناسا، مگنتوگراف اشعه فرابنفش خورشیدی (SUMI)‌ ابزاری برای بررسی وضعیت مغناطیسی بسیار پیچیده و دائما متغیر در جو پایین خورشید موسوم به «کروموسفر» است.

این لایه نازک از جو خورشید که به سختی قابل مشاهده است، در بین سطح قابل مشاهده یا همان «فوتوسفر» و تاج خورشیدی واقع شده است.

بررسی ساختار میدان های مغناطیسی می توانند به درک بهتر از شیوه ایجاد انفجارهای عظیم نوری مانند شعله های خورشیدی و فوران ذرات در قلب خورشید، مانند گدازه های تاج یا همان بادهای خورشیدی منجر شود.

محققان ناسا تأکید می کنند که ابزار مختلفی برای بررسی میدان های مغناطیسی این منطقه از خورشید بر روی زمین و در فضا وجود دارند، اما تنها SUMI‌ قادر به رصد و بررسی لایه کروموسفر است.

«جاناتان سرتین» از محققان ناسا تأکید می کند: با انجام موفقیت آمیز مأموریت SUMI‌ می توانیم ابزار فضایی دقیق تری برای بررسی فرآیند شکل گیری شعله های خورشیدی و فوران های تاج خورشیدی (CME) طراحی کنیم و همچنین امکان پیش بینی وضعیت آب و هوایی فضا نیز فراهم می شود.l,
منبع :ایسنا
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید