تبلیغات
نخستين تصاوير 360 درجه «كنجكاوي» از سياره مريخ
ارسال در: 1391/05/21-10:54
كاوشگر «كنجكاوي» در نخستين روزهاي حضور در سياره مريخ مجموعه‌اي از تصاوير پاناروماي 360 درجه را از خود و سطح دهانه گيل كه براي بررسي امكان وجود حيات ميكروبي در گذشته يا آينده اين سياره در آن فرود آمده به زمين ارسال كرده است.

كاوشگر «كنجكاوي» در نخستين روزهاي حضور در سياره مريخ مجموعه‌اي از تصاوير پاناروماي 360 درجه را از خود و سطح دهانه گيل كه براي بررسي امكان وجود حيات ميكروبي در گذشته يا آينده اين سياره در آن فرود آمده به زمين ارسال كرده است.در اين تصاوير سياره مريخ از شباهت بسيار زيادي با زمين برخوردار است و دانشمندان آن را تا حد زيادي شبيه به صحراي موجاوه در آمريكا خوانده‌اند.نخستين تصوير دقيق و گسترده كنجكاوي از محل فرود آن در دهانه گيل به شكل سياه‌ و سفيد بوده و از سمت شمال به طرف لبه اين دهانه 154 كيلومتري است. اين تصوير از تركيب دو تصوير به ثبت رسيده با دوربين‌هاي جهت‌يابي كنجكاوي به دست آمده است.

همچنين مريخ‌نورد كنجكاوي، نخستين تصوير پانوراماي رنگي را نيز به زمين ارسال كرده كه سطح قرمز رنگ سياره مريخ به همراه چشم‌انداز كوهستان شارپ را به نمايش گذاشته است.اگرچه اين پاناروما در ميان واضح‌ترين تصاوير از محل فرود كاوشگر قرار دارد اما از چسباندن حدود 130 ریز عکس به يكديگر ايجاد شده و دانشمندان در انتظار دريافت تصاوير با كيفيت بهتر هستند.

از ديگر تصاوير ارسالي از اين مريخ‌نورد يك تني، اولين تصوير پورتره از خود كنجكاوي با استفاده از دوربين‌هاي جهت‌ياب بوده كه از چسباندن هشت ريز عكس براي به نمايش گذاشتن تصوير بدون اختلالي از آن بر روي سطح سياره سرخ بوجود آمده است.در روزهاي آينده كنجكاوي به استراحت مي پردازد تا رايانه‌هاي آن بتوانند نرم‌افزار خود را ارتقا دهند. اين امر چندين روز به طول خواهد انجاميد. در اين زمان دانلود اطلاعات ادامه خواهد داشت اما اين مريخ‌نورد وظيفه تازه‌اي را انجام نخواهد داد.مريخ نورد كنجكاوي روز دوشنبه(16 مرداد) براي اجراي يك ماموريت دو ساله در جست‌وجوي حيات ميكروبي احتمالي در گذشته يا آينده اين سياره بر سطح اين سياره فرود آمد.

منبع :Isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید