تبلیغات
پرتاب ماهواره دانشگاه صنعتي اميركبير تا پايان امسال/آغاز طرح ساخت سفينه حامل موجود زنده
ارسال در: 1391/07/13-16:02
رييس دانشگاه صنعتي اميركبير كه ماموريت ساخت و پرتاب ماهواره AUTSAT را بر عهده دارد از پرتاب اين ماهواره تا پيش از پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش خبرنگار فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر عليرضا رهايي درباره روند پيشرفت طرح ساخت اين ماهواره توضيح داد: هم اكنون دانشگاه صنعتي اميركبير با كمك سازمان فضايي ايران به دنبال همكاري‌هاي بين‌المللي در پرتاب ماهواره‌ AUTSAT است كه اگر اين بستر فراهم شود در شش ماهه دوم سال شاهد پرتاب اين ماهواره خواهيم بود.

وي همچنين درباره‌ ماهواره‌ ناهيد گفت: پروژه‌ ماهواره‌ي ناهيد، سه ماه است كه در دانشگاه صنعتي اميركبير آغاز شده و همان تيم فعال بر روي ماهواره‌ AUTSAT، ماموريت ماهواره ناهيد را نيز بر عهده گرفته است.

به گفته رييس دانشگاه صنعتي اميركبير، ماهواره‌ ناهيد با توجه به خصوصيات مداري كه بايد در آن قرار بگيرد به امكانات ويژه‌اي نياز دارد كه هم اكنون با آغاز فاز مطالعات بر روي اين ماهواره، خريد تجهيزات آ‌ن نيز آغاز شده است.

رهايي خاطرنشان كرد: ماهواره‌هاي ناهيد و AUTSAT هر دو ماموريت اصلي‌شان مطالعات منابع طبيعي و حوادث طبيعي مانند منابع آب و لرزه‌شناسي است كه اميدواريم با پايان يافتن فاز مطالعاتي ماهواره‌ ناهيد تا چند ماه آينده بتوانيم زمان پرتاب آن را نيز مشخص كنيم.

ماهواره دانشگاه صنعتي اميركبير

به گزارش ايسنا، رييس دانشگاه اميركبير درباره‌ پروژه‌ي ديگر فضايي اين دانشگاه اظهار كرد: اين دانشگاه پروژه‌ طراحي و ساخت سفينه‌اي كه بايد حامل موجود زنده براي پرتاب به فضا باشد را بر عهده دارد كه اين پروژه نيز هم اكنون با همكاري سازمان فضايي ايران آغاز شده و مرحله‌ مهمي در سير مطالعات هوا فضاي كشور به شمار مي‌رود.

وي در پايان افزود: دانشگاه سعي دارد در كنار اين پروژه‌ها پژوهشكده‌ علوم و فناوري فضايي را تجهيز كند تا اين پژوهشكده نه تنها براي پروژه‌هاي محول شده به دانشگاه كه براي تمامي اين قبيل پروژه‌ ها در كشور، آزمايشگاه و پژوهشكده‌اي مرجع شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید