تبلیغات
جدیدترین نظریه شکل گیری زمین وماه
ارسال در: 1391/08/15-10:15
براساس تحقیقات انجام شده در مرکز علوم قمری ناسا(NLSI)زمین وماه در برخورد دوسیاره  به اندازه پنچ برابر مریخ بوجود آمدند.
احمدرضا رحیمی

براساس تحقیقات انجام شده در مرکز علوم قمری ناسا(NLSI)زمین وماه در برخورد دوسیاره  به اندازه پنچ برابر مریخ بوجود آمدند.این نظریه جدید در مورد نحوه شکل گیری ماه ، اعتقاد عمومی "فرضیه برخورد بزرگ"که می گوید ماه از برخورد یک پیش سیاره به نام تی یا(Theia)به زمین شکل گرفت را به چالش می کشد.

بعد از برخورد این دو سیاره،دو جرم هم اندازه دوباره به هم برخورد می کنند وزمین ابتدایی شکل گرفت و مواد اطراف زمین با هم ترکیب شدند و ماه شکل گرفت.این برخورد دوباره وترکیب آنها،دو جرمی با ترکیب شیمیایی  یکسانی برجای گذاشت که امروز می بینیم.

اشمیت معاون مرکز علوم قمری ناسا در این باره می گوید:با اکتشافات جدید ،اطلاعاتمان را درباره منظومه شمسی دائما دقیقتر وبهتر می شود.این تحقیق اطلاعات ارزشمندی درباره مدل مهم شکل گیری سیارات و موقعیت ماه در منظومه شمسی به ما می دهد.

بر اساس نظریه برخورد بزرگ، زمین اولیه با یک جرم آسمانی به بزرگی تقریبی مریخ برخورد نموده و این برخورد باعث جدا شدن قطعاتی از کره زمین شده است که از تجمع این قطعات جدا شده کره ماه به وجود آمده است.

منبع :www.nasa.gov
نظرات ارسالی:
 
محسن
1393/02/26   2:51:00 AM
مجید جان خیلی از باغ بیرونی. چی میگی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مجید
1392/05/21   2:49:00 PM
خداوند متعالی زمین و اسمان را در ششش روز افریده حالا اینکه دوتا سیاره بهم خوردن که نشد دلیل برا پیدایشش وقتی میدونیم افرینشش با خدا بوده ایا این واقعاً عاقلانست که بگین زمین براثر برخورد ایجادشده اگه اینطور بود حتما خداوند میگففت بجای شش روز ما زمین و با انفجار یا برخورد افریدیم

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید