تبلیغات
۱۰ رویداد بزرگ اخترشناسی (9) کپلر قوانین مکانیک سماوی را محاسبه می‌کند
ارسال در: 1391/09/04-10:15
یوهان کپلر، که امروز او را پدر مکانیک سماوی می‌دانیم، بر این باور بود که زبان خداوند هندسه است.

بنابراین تعجبی ندارد که این اخترشناس قرن شانزدهم برای درک حرکت اجسام سماویْ ریاضی را به کار گرفت. کپلر سرانجام ثابت کرد که مدار سیاره‌ها به دور خورشید بیضی است و نه، آن‌طور که اخترشناسان پیش‌تر باور داشتند، دایره‌ی کامل. کپلر همچنین دریافت که سرعت گردش هر جسمی در مدار خورشید به فاصله‌ی آن از خورشید بستگی دارد و این تغییرات سنجش‌پذیرند (هرچه نزدیک‌تر باشند، سریع‌ترند). ما امروز این یافته‌ها را قوانین کپلر می‌نامیم. جدول‌هایی که کپلر از فاصله‌ی سیاره‌ها تا خورشید تهیه کرد ۱۰ بار از جدول‌های کپرنیک دقیق‌ترند.

(تصویر بالا: یوهان کپلر و نمایش این قانون او که اجسام هرچه به جسم مرکزی – که در مداری بیضوی به دورش می‌گردند – نزدیک‌تر باشند، سریع‌تر حرکت می‌کنند و مسافت بیشتری را طی می‌کنند.)


مترجم: شادی حامدی آزاد


از همین مجموعه: ۱۰ رویداد بزرگ اخترشناسی: (10) کپرنیک زمین را در جای درستش گذاشتMore Sharin

منبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید