تبلیغات
گزارش همایش بزرگ نجوم ۱۷ آذر ۹۱
ارسال در: 1391/09/22-10:20
همایش بزرگ نجوم انجمن آیاز تبریز مطابق برنامه اعلام شده جمعه ۱۷ آذر ماه ۹۱ و با حضور آقایان مایک سیمونز ، موسس انجمن منجمان بدون مرز (AWB) و نایب رئیس رصدخانه مونت ویلسن و بابک امین تفرشی ، منجم و عکاس نجومی برجسته کشورمان و طراح پروژه بین المللی جها

همایش بزرگ نجوم انجمن آیاز تبریز مطابق برنامه اعلام شده جمعه ۱۷ آذر ماه ۹۱ و با حضور آقایان مایک سیمونز ، موسس انجمن منجمان بدون مرز (AWB) و نایب رئیس رصدخانه مونت ویلسن و بابک امین تفرشی ، منجم و عکاس نجومی برجسته کشورمان و طراح پروژه بین المللی جهان در شب (TWAN) با موفقیت برگزار شد.

همایش با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی و سپس بیانات رئیس محترم مرکز تحقیقات نجوم و اختر فیزیک مراغه و افتخار نجوم آذربایجان، جناب آقای پروفسور عجب‌شیری‌زاده آغاز گردید. در طول همایش که به صورت زنده از طریق سایت انجمن پوشش داده می‌شد، مایک سیمونز متعاقب معرفی انجمن AWB اقدامات انجام یافته توسط این انجمن در کشور‌های مختلف گزارشی را ارائه داده و در مورد نقش منجمان آماتور در علم سخنرانی نمودند. بخش دوم سخنان مایک سیمونز در مورد کشف‌های آماتوری و سهم منجمان آماتور در علم بود. آقای بابک امین‌تفرشی نیز در این همایش در مورد پایان جهان و شایعه ۲۰۱۲ بطور مبسوط ایراد سخن نموده و تاسف خود را از مقبولیت شبه علم و شایعه بین مردم ابراز نمودند. ایشان در بخش دوم سخنانشان به تکنیک‌های پیشرفته رصدی پرداخته و مطالب متنوعی در قالب اسلاید وسخنرانی ارائه نموده و به پرسش‌های نجومی منتخب حاضرین پاسخ دادند. همچنین در خلال برنامه سابقه و فعالیت‌های انجمن نجوم آیاز بعنوان برگزار کننده همایش توسط رئیس انجمن ، آقای مهدی آجیلی گزارش شد.

در یکی از تایم‌های استراحت، طبق روال همایش‌ها و برنامه‌های انجمن، عکس دسته جمعی گرفته و در برنامه اختتامیه لوح تقدیر و هدایایی برسم یاد بود تقدیم سخنرانان شد.

همایش از استقبال گسترده علاقه مندان برخوردارشده و حدود ۲۰۰ نفر در آن شرکت داشتند.

در خاتمه از اداره کل ورزش و جوانان استان، موسسه مدار ۲۷ درجه، سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و سایر عزیزانی که ما را در برگزاری هرچه  باشکوهتر این همایش یاری نمودند قدردانی می‌نمائیم.

علیرضا آقاجانی

دبیر برگزاری همایش 


همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

برای اندازه بزرگ کلیک کنید – همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

پروفسور عجب‌شیری‌زاده - همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

پروفسور عجب‌شیری‌زاده – همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

مهندس آقاجانی - دبیر برگزاری همایش نجوم آیاز

مهندس آقاجانی – دبیر برگزاری همایش نجوم آیاز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

همایش نجوم آیاز با حضور تفرشی و سیمونز

منبع :AyazAstro.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید