تبلیغات
سنّ واقعی نسر واقع
ارسال در: 1391/09/23-01:01
یافته‌های جدید نشان می‌دهد نسر واقع احتمالاً حدود 200 میلیون سال بیشتر از آن چیزی که پیش از این تصور می‌کردیم سن داشته باشد.

نسر واقع (وگا)، همان ستاره‌ای که بیش از هزاران سال است که اخترشناسان آن‌را سنگ محک اندازه‌گیری قدر ستاره‌ها‌ی آسمان می‌داند احتمالاً حدود ۲۰۰ میلیون سال بیشتر از آن چیزی که پیش از این تصور می‌کردیم سن داشته باشد. به نقل از sciencedaily یافته‌های پژوهشگران دانشگاه میشیگان سنّ نسر واقع را با دقّت بسیار و با اندازه‌گیری سرعت چرخش آن با ابراز که «ترکیب‌گر فروسرخ میشیگان» نام دارد تخمین زدند.

این ابراز که به اختصار MIRC خوانده می‌شود نور گردآوری شده از شش تلکسوپ را جمع می‌کند تا تصویری حدود ۱۰۰ برابر بزرگ‌تر از چیزی که تلسکوپ فضایی هابل ثبت می‌کند به دست آورد. این ابزار در مرکز ایالت جورجیا روی آرایه‌ی CHARA در کوه ویلسون کالیفرنیا قرار دارد. این ابزار وضوح تصویر تلسکوپ را ارتقاء می‌دهد بنابراین اخترشناسان می‌توانند روی ستاره‌ها دقیق‌تر شوند و شکل و خصوصیات سطحی ستاره‌ها را بررسی کنند درنتیجه تصویری به دست می‌آید که حتی قدر‌تمند‌ترین تلسکوپ‌های جهان هم قادر به ثبت آن نیستند. با دنبال کردن ویژگی‌های سطحی ستاره‌ها دانشمندان می‌توانند محاسبه کنند که ستاره‌ها‌ با چه سرعتی می‌چرخند و کارکرد درونی‌شان را بهتر درک می‌کنند... ادامه مطلبمنبع: وب سایت کانوتنظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید