تبلیغات
ابزارهای عکاسی نجومی 1
ارسال در: 1391/10/05-16:07
در این سلسله مقاله نویسنده شما را از پایه با انواع ابزارهای مناسب و لازم عکاسی و نحوه‌ی کار آن‌ها آشنا خواهد کرد.

چه شما منجم آماتوری باشید که مایلید تصاویر حرفه‌ای بگیرید که از آن داده‌های نجومی به دست بیاید،  چه علاقه‌مندی باشید که مایلید عکس‌هایی زیبا و عالی از آسمان شب و پدیده‌های نجومی بگیرید، چه برای ترویج نجوم چه برای دلخواه خود و چه برای استفاده‌ی علمی فرقی نمی‌کند! در هرحال باید ابزارهای مناسب عکاسی نجومی را به خوبی بشناسید و با طرز کار آن‌ها آشنا باشید. در این سلسله مقاله نویسنده شما را از پایه با انواع  ابزارهای مناسب و لازم برای عکاسی و نحوه‌ی کار آن‌ها آشنا خواهد کرد. 

فکر می‌کنم‌‌ همان چیزی که من را راهی کوه و بیابان و شیفته‌ی آسمان کرد، وادارم می‌کند که ثبتش کنم. برای این ثبت راه‌های مختلفی وجود دارد که من عکس برداری را از آن میان برگزیدم. در این راه به شناخت ابزار عکاسی و به ویژه ابزار عکاسی مناسب برای عکس برداری از آسمان، نیاز داشتم. از این رو دست به جست‌و‌جو زدم و بر حسب موقعیتی pentax-k1000که برایم پیش آمد، توانستم هم با ابزارهای نجومی و هم ابزار عکاسی در گستره‌ی نسبتاً بزرگی آشنا شوم. حاصل این آشنایی را با شما به اشتراک می‌گذارم.

عملکرد دوربین‌های عکاسی در ابتدا بسیار ساده بود. یک جعبه که به اتاق تاریک موسوم بوده است و در انتهای خود صفحه‌ای آغشته به مواد شیمیایی حساس به نور داشته است. در جلوی جعبه نیز روزنه‌ای برای عبور نور در نظر گرفته شده بود. با عبور نور از روزنه و رسیدن آن به سطح حساس تصویر ثبت می‌شد. بعد‌ها برای دریافت تصویر با کیفیت بهتر، در جلوی روزنه از عدسی استفاده کردند و شیوه‌های پیچیده‌تری برای کنترل نور عبوری ایجاد شد. به طور کلی سه راه برای کنترل نور عبوری از لنز وجود دارد:

تغییر سرعت شاتر/تغییر اندازه دیافراگم/تغییر حساسیت صفحه حساس به نور

تغییر سرعت شا‌تر:

شا‌تر صفحه‌ای است که با کنار رفتن آن نور به سطح حساس برخورد می‌کند و تصویر ثبت می‌شود. بر اساس محل قرار گرفتن، شکل و… شا‌تر‌ها به چند گونه تقسیم می‌شوند. سرعت شا‌تر را بر اساس ... ادامه‌ی مطلب 
منبع :http://canot.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید