تبلیغات
قمر مرموز زحل
ارسال در: 1384/04/22-00:00
جديد ترين عکس هاي کاسيني از قمر مرموز زحل

 

جديد ترين عکس هاي کاسيني از قمر مرموز هيپريون  ديروز انتشار يافت.

  اين تصاوير که کاسيني آنها را از 19  تا21 خرداد ماه  تهيه کرده است شامل يک فيلم که در دو روز و نيم از حرکت کاسيني از کنار آن و در فاصله ي 815000کيلومتري تا 168000کيلومتري اين قمر  گرفته شده است و يک تصوير 3 بعدي و تصاوير ديگر است(هر پيکسل از اين تصاوير1 کيلومتر است)
 محققان با ديدن اين تصاوير شگفت زده شده اند چرا که بر طبق محاسبات اوليه از اين تصاوير  چگالي اين قمر  60در صد چگالي يخ اندازه گيري شده  همچنين  با توجه به شکل غير کروي آن که توسط اين تصاوير که بهترين تصاويري است که تاکنون از اين قمر گرفته شده است و  دندانه دار بودن و دهانه دار بودن سطح هيپريون در آن مشخص است     محققان توانسته اند که به  اسفنجي بودن اين قمر پي ببرند به گفته آنان اين قمر نزديک به 40 در صد و يا بيشتر از حجمش فضاي خالي است   چراکه با توجه به چگالي کم آن و همچنين تعداد زياد برخورد ها که اثرات زيادي بر آن داشته اند اين قمر مي بايست حالتي  اسفنجي داشته باشد آنان اين قمر را به يک گلوله برفي تشبيه مي کنند که برف در مرکز آن در اثر فشار تجمع دارد اما اطراف آن فضا کمتر متراکم مي باشد . با  اين حال محققان تصميم گيري قطعي را زماني انجام مي دهند که کاسيني از 510کيلوکتري اين قمر عبور کند ! و در 24 مهرماه کاسيني تا اين فاصله به هيپريون نزديک مي شود .

تصاویر بیشتر در : http://saturn.jpl.nasa.gov/home/index.cfm

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید