تبلیغات
عبور خطرناک سیارکAGS 2011 از کنار زمین درسال۲۰۴۰
ارسال در: 1391/10/09-13:08
ناسا پس از اطمینان دادن نسبت به پایان نیافتن جهان در 21 دسامبر 2012،اکنون عبور سیارک بالقوه خطرناک AGS 2011 رااز کنار زمین در سال 2040 را بی‌خطر دانست.
جواد گنجعلی

عبور خطرناک سیارکAGS 2011 از کنار زمین درسال۲۰۴۰
ناسا پس از اطمینان دادن نسبت به پایان نیافتن جهان در 21 دسامبر 2012،اکنون عبور سیارک بالقوه خطرناک AGS 2011 رااز کنار زمین در سال 2040 را بی‌خطر دانست.این سیارک که با قطر ۱۴۰ متر می باشد، در مطالعات قبلی نشان می‌داد که سیارکی  بالقوه خطرناک که در مسیر حرکتش ، در فوریه ۲۰۴۰ میلادی احتمالا با زمین برخورد خواهد کرد

موقعیت مداری سیارک AGS 2011
در مطالعاتی که دانشمندان JPL سازمان فضایی آمریکا (NASA) از این سیارک خطرناک داشتند بدین نتیجه رسیدند که دربرخورد احتمالی این سیارک با زمین، این سیارک انرژی ای  معادل با۱۰۰ مگاتن ایجاد خواهد کرد که هزاران برابر قوی‌تر از بمب اتم است،اما داده‌های جدید تهیه شده توسط دفتر برنامه اشیای نزدیک به زمین در آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL)ناسا نشان می‌دهد که این سیارک هیچ خطری را برای زمین و ساکنان آن ایجاد نخواهد کرد.
بررسی سیارک AGS 2011 در روز های متفاوت ماه اکتبر و باهمکاری محققان دانشگاه هاوایی و با استفاده از تلسکوپ هشت متری جمینی (Gemini) ناسا به انجام رسیده است.
بر اساس اعلام ناسا، این سیارک در نزدیک ترین فاصله با زمین در سال ۲۰۴۰ میلادی، از فاصله ۸۹۰ هزار کیلومتریزمین عبور خواهد کردکه این مسافت  دو برابر فاصله زمین تا ماه است.


منبع :www.spacedaily.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید