تبلیغات
«کنجکاوی» از تعطیلات برگشت! تصویربرداری از «رودخانه مار» در مریخ
ارسال در: 1391/10/24-11:20
مریخ نورد «کنجکاوی» ناسا پس از توقف چند روزه مأموریت و سپری کردن تعطیلات سال جدید میلادی، به زودی دور جدید اکتشافات بر سطح سیاره سرخ را با استفاده از ابزار مته چکشی آغاز می‌کند.

حدود پنج ماه از حضور مریخ نورد جدید ناسا بر سطح سیاره سرخ می گذرد و در این مدت، کنجکاوی بیش از 702 متر پیاده روی کرده و 36 هزار تصویر موزائیکی از مناظر مختلف مریخ تهیه کرده است.

کنجکاوی طی دو هفته اخیر و پس از استقرار در منطقه ای موسوم به «Yellowknife Bay» در دهانه گیل مریخ، اقدام به تهیه تصاویر از مناظر اطراف کرده است.

یک شکل عجیب و شفاف در دل یک سنگ موسوم به «گل مریخی» و سنگ های پیچ در پیچ به شکل یک مار بزرگ موسوم به «رودخانه مار» (Snake River) جدیدترین تصاویر ارسالی کنجکاوی محسوب می شود.

پس از چند روز وقفه در مأموریت مریخ نورد کنجکاوی، دور جدید اکتشافات در سال 2013 میلادی به زودی آغاز می شود و برای نخستین بار ابزار مته چکشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

«جان گروتسینگر» از محققان پروژه مریخ نورد ناسا تأکید می کند: ابزار مته چکشی طی چند هفته آینده از جعبه ابزار کنجکاوی خارج شده و نخستین نمونه پودری از داخل سنگ های مریخ مورد آنالیز قرار می گیرند.

مته چکشی آخرین وسیله از ابزار علمی دهگانه کنجکاوی محسوب می شود و برای انتخاب بهترین هدف حفاری، از طیف سنج اشعه ایکس ذره آلفا (APXS)، تصویرساز لنز دستی مریخ (MHLI) و دوربین میکرو تصویرساز از راه دور ChemCam استفاده می‌شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید