تبلیغات
روسیه به دنبال ارسال یک کاوشگر به ماه در سال 2015
ارسال در: 1391/10/27-18:27
رییس سازمان فضایی فدرال روسیه روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که این کشور در اولین گام برای یک حرکت رو به جلو در ساخت یک ایستگاه کاملا روباتیک در ماه، یک فضاپیمای بدون سرنشین را در سال 2015 به این قمر ارسال خواهد کرد.

رییس سازمان فضایی فدرال روسیه روز گذشته (سه‌شنبه) اعلام کرد که این کشور در اولین گام برای یک حرکت رو به جلو در ساخت یک ایستگاه کاملا روباتیک در ماه، یک فضاپیمای بدون سرنشین را در سال 2015 به این قمر ارسال خواهد کرد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولادیمیر پاپووکین، رییس سازمان فضایی فدرال روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری‌های روسیه اظهار کرد که تقویت‌کننده موشک می‌تواند یک دستگاه 500 کیلوگرمی کاوش فضا را با 25 کیلوگرم تجهیزات علمی برای بررسی نمونه‌های آب و خاک به فضا منتقل کند.

خبرگزاری دولتی ریا نووستی اعلام کرد که این مدارگرد جدید ماه موسوم به «Luna-Glob» ظرف دو سال آینده آماده شده و انتظار می‌رود که نخستین ماموریت از چهار ماموریت برنامه‌ریزی شده برای ایجاد یک پایگاه در ماه باشد.

این فضاپیما به عنوان بخشی از ماموریت بدون سرنشین به ماه، با خود ابزارهای علمی را که برای سنجش غبار و پرتوهای کیهانی مورد استفاده بوده، به همراه لوازمی برای تجربیات فیزیک نجومی منتقل خواهد کرد. در نهایت این کاوشگر باید نمونه‌های غبار و سنگ ماه را به زمین منتقل کند.

پاپووکین افزود که این فضاپیما از مرکز پرواز فضایی جدید روسیه در موسوم به «پایگاه ووستوچنی» به سوی ماه پرواز خواهد کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه یک بودجه یک میلیارد دلاری را برای ساخت یک سکوی پرتاب در منطقه آمور که فاصله کمی با مرز چین دارد تخصیص داده است.

هدف روسیه از تاسیس یک ایستگاه در ماه به اواخر دهه 1990 بازمی‌گردد و در اصل، تکمیل آن در سال گذشته کلید خورد اما برنامه فضایی فدرال روسیه به علت چند مانع بودجه‌ای مجبور به تعویق پرتاب شد. اکنون به نظر می‌رسد این سازمان دوباره به مسیر خود بازگشته است.

این سازمان همچنین در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد استراتژیهای بهتر برای اکتشافات سرنشین‌دار ماه است. برنامه فضایی فدرال اخیرا یک کمک هزینه 330 هزار دلاری را برای ساخت یک موشک جدید برای پرتاب فضانوردان خود به ماه دریافت کرده است.

انتظار می‌رود این پروژه تا ماه مه سال جاری تکمیل شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید