تبلیغات
دوره زمستانی آکادمی IOTA/ME برگزار خواهد شد
ارسال در: 1391/11/28-09:45
نخستین دوره از آکادمی IOTA/ME با همکاری سازمان فضایی ایران از ۱۶ تا ۱۸ اسفند ماه ۹۱ در رصدخانه مرکز فضایی البرز (ماهدشت کرج) برگزار خواهد شد. این دوره نیمی از ظرفیت ۱۲ نفره در اختیار اعضا IOTA/ME قرار گرفته است.

نخستین دوره از آکادمی IOTA/ME با همکاری سازمان فضایی ایران از ۱۶ تا ۱۸ اسفند ماه ۹۱ در رصدخانه مرکز فضایی البرز (ماهدشت کرج) برگزار خواهد شد. این دوره نیمی از ظرفیت ۱۲ نفره در اختیار اعضا IOTA/ME قرار گرفته است. لذا تا پایان روز ۵ اسفند ماه فرصت دارید تا اگر علاقمند به شرکت در این دوره هستید، اطلاعات شخصی و همچنین رزومه کاری خود را همراه با یک عکس به ایمیل iotamiddleeast@yahoo.com ارسال کنید. هزینه شرکت در این دوره برای اعضا ۶۵ هزار تومان و برای عموم ۸۵ هزار تومان است. اطلاعات بیشتر به ایمیل درخواست کنندگان ارسال می شود.

آکادمی چیست؟ آكادمي باغي بوده نزديك شهر آتن در يونان، كه افلاطون در آنجا تدريس  و به شاگردانش فلسفه می آموخته است. بعد از او شاگردانش آن باغ را مركز مطالعات خود قرار دادند. باغ آكادمي حدود هزار سال مركز مطالعات علمي بود.

 

چرا تصمیم به برگزاری آکادمی در IOTA/ME گرفته شد؟ به نظر می رسد که جامعه نجوم آماتوری ایران در یک دوران گذار به تخصصی شدن و قانون مند شدن فعالیت هایش قرار دارد. در این میان IOTA/ME‌ تصمیم دارد به کمک سازمان فضایی ایران و کارشناسان دلسوز این نهاد، امکانات موجود را به شکل مناسبی در جهت آموزش علاقمندان به نجوم جدی تر و هدفمند قرار دهد. استفاده از امکانات مدرن رصدخانه ای و دیتاگیری ها در جهت کمک به نیازهای منجمان حرفه ای بخشی از اهداف ماست و در این میان پرورش آماتورهای علاقمند می تواند نقش مهمی در این فرآیند ایفا کند. همچنین سامان دهی به سیستم آموزشی IOTA/ME و اینکه افرادی که علاقمند به عضویت در کارگروه ها هستند از اطلاعات و تجربه ی اولیه کار با ابزار آگاه باشند، برای سهولت و هدفمند شدن فعالیت های علمی بسیار مهم است.

 

آکادمی کجا و با چه امکاناتی برگزار می شود؟ آکادمی در محل مرکز فضایی البرز که در نزدیکی شهر کرج قرار دارد برگزار می شود. در این مرکز فضایی یک رصدخانه با قطر گنبد ۴ متر و تلسکوپ ۱۶ اینچ میید و همچنین ابزارهای آشکار سازی مانند CCD SBIG 11000CM وجود دارد. در کنار این رصدخانه دو ویلا برای خانوم ها و آقایان قرار دارد که منجمان برای استراحت از آنجا استفاده می کنند.

 

چه مطالبی در آکادمی تدریس می شود؟ در هر دوره از آکادمی قسمت هایی تخصصی از مباحث مختلف آموزش داده خواهد شد. اساتید در نخستین آکادمی بر سه حوزه ی اصلی: متغیرها، خورشید شناسی، و تعیین حد قدری و توان تفکیک ابزارها، متمرکز خواهند بود و در کنار آن سخنرانی های عمومی در خصوص  دیگر مباحث و همچنین آموزش کار با تلسکوپ و ابزارهایی مانند CCD و همچنین نرم افزارهای مورد استفاده جزو موارد آموزشی می باشد. لازم به ذکر است در آکادمی آموزش ها به صورت کارگاهی خواهد بود و شرکت کنندگان در سه گروه تقسیم و آموزش و فعالیت خواهند کرد.

 

چه سطح علمی برای ورود به آکادمی لازم است؟ در هر دوره از آکادمی سطح علمی مورد نظر اعلام می شود. از آنجایی که در هر دوره مباحث تغییر خواهند کرد بنابراین برای همه ی سطوح علمی آموزش های متناسب در نظر گرفته می شود. در آکادمی دوره نخست، سطح افرادی را شامل می شود که اطلاعات مناسب نجومی دارند ولی تاکنون فعالیت های جدی و پروژه محور در نجوم نداشته اند یا کم داشته اند.

 

اساتید آکادمی چه کسانی هستند و چگونه انتخاب می شوند؟ اساتید این دوره عبارتند از خانم سمیه ذهبی، آقای دکتر محمد رضا نوروزی، آقای کورش رکنی و آتیلا پرو. اساتید هر دوره براساس مباحث مورد تدریس انتخاب می شوند. همچنین لازم به ذکر است برای IOTA/ME تجربه کاری اساتید در حوزه های نجوم پروژه محور مهم است.

 

آکادمی های IOTA/ME چه زمانی برگزار می شوند و چند نفر شرکت کننده دارد؟ آکادمی در هر فصل برگزار می گردد و در هر دوره از میان متقاضیان ۱۲ نفر براساس سطح علمی اعلام شده برای هر دوره پذیرفته می شوند.

 

خروجی علمی آکادمی چیست و آیا گواهینامه ارائه خواهد شد؟ تمامی مباحث برای هر دوره آکادمی همانطور که پیشتر گفته شد به صورت کارگاهی هست. این بدان معنی است که شرکت کنندگان در یک جریان علمی و عملی قرار دارند و در پایان هر آکادمی یک خروجی علمی براساس مباحث مطوحه وجود خواهد داشت. گواهینامه آکادمی IOTA/ME به کسانی تعلق می گیرد که در پایان هر آکادمی خروجی مورد نظر را ارائه کنند. گواهینامه ها در خصوص همان مباحث ارائه شده در هر آکادمی (و سطح علمی مباحث در هر دوره) ارائه خواهد شد.

 

آیا افرادی که در یک آکادمی شرکت می کنند لزومی برای شرکت در دوره های بعد دارند؟ بله، می توانند در دوره های بعدی براساس مباحث ارائه شده ی جدید و سطح علمی مورد نظرشان شرکت کنند.

منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید