تبلیغات
اسرار منظومه‌ی شمسی اختلاف دمای قطب‌های خورشید
ارسال در: 1391/12/09-20:46
کیهان‌ برای بشر امروزی  سرشار از شگفتی و پرسش‌های بی‌پاسخ  است. در این مجموعه‌ی مقالات هر هفته یکی این رازهای سربه مُهر منظومه‌شمسی را با هم مرور می‌کنیم.

کیهان‌ برای بشر امروزی  سرشار از شگفتی و پرسش‌های بی‌پاسخ  است. در این مجموعه‌ی مقالات هر هفته یکی این رازهای سربه مُهر منظومه‌شمسی را با هم مرور می‌کنیم.

همان‌طور که می‌دانید خورشید نزدیک‌ترین و یگانه ستاره‌ی منظومه‌ی شمسی به زمین است. به علت نزدیکی خورشید به ما شاید در ظاهر بتوانیم از تمام جزئیات آن سر در آوریم ولی به راستی این‌گونه نیست هنوز چند پرسش درباره‌ی خورشید وجود دارد که پاسخی برایش نداریم. یکی از این پرسش‌ها این است چرا دمای قطب شمال و قطب جنوب خورشید این‌قدر اختلاف دارند؟ شاید باور نکنید ولی لایه‌های بالایی این دو قطب حدود ۸۰ هزار درجه‌ی کلوین با یکدیگر اختلاف دارند.

این کشف را فضاپیمای اولیس که ۲۲ سال پیش با مشارکت ناسا و آژانس فضایی اروپا برای مطالعه‌ی میدان مغناطیسی خورشید ارسال شده بود انجام داد... ادامه‌ی مطلب

قسمت‌های بعدی اسرار منظومه‌ی شمسی را سه‌شنبه‌ها در کانوت بخوانید.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید