تبلیغات
آیا سایدینگ اسپرینگ با مریخ برخورد خواهد کرد؟
ارسال در: 1391/12/16-16:55
به‌تازگی دنباله‌داری کشف شده است که قرار است بسیار به مریخ نزدیک شود. آن‌قدر نزدیک که عده‌ای احتمال می‌دهند ممکن است این دنباله‌دار در اکتبر ۲۰۱۴ به سیاره‌ی سرخ برخورد کند.

به‌تازگی دنباله‌داری کشف شده است که قرار است بسیار به مریخ نزدیک شود. آن‌قدر نزدیک که عده‌ای احتمال می‌دهند ممکن است این دنباله‌دار در اکتبر ۲۰۱۴ به سیاره‌ی سرخ برخورد کند. رابرت مک‌نات٬‌ شکارچی دنباله‌دار٬ این دنباله‌دار تازه‌وارد موسوم به C/2013 A1 یا سایدینگ اسپرینگ را در ۳ ژانویه / ۱۵ بهمن کشف کرد. تا کنون حدود ۷۴ سیارک و چندین دنباله‌دار به نام مک‌نات ثبت شده است.

پس از کشف مک‌نات تصاویری که پیش از این رصدخانه‌ی SIDING SPRING استرالیا گرفته بود پیدا شد و از آن‌جا که این دنباله‌دار پیش از این طی پژوهش سیارک‌های این رصدخانه در دسامبر ۲۰۱۲ کشف شده بود نام آن را سایدینگ اسپرینگ نهادند.

 این دنباله‌دار هنگامی که کشف شد حدود یک میلیارد کیلومتر از خورشید فاصله داشت. دانشمندان با محاسبه‌ی گریز از مرکز مدار این دنباله‌دار دریافته‌اند که سایدینگ اسپرینگ،‌دنباله‌داری جدید است و در مداری سهموی برای نخستین بار به دیدار منظومه‌ی شمسی می‌آید....ادامه‌ی خبر

منبع: وب‌سایت کانوت
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید